Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

120.000 Salavat Gücünde SALAVAT-I FATİH

hayy

Er
''Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mıkdarihil azıym.''
Manası:Allah'ım Kapalılıkları açan, geçmişe son vereni hakka hakikatla destek olan, mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed' e, O' nun aline ve ashabına O' nun yüce kadrü kıymetince salat eyle, selam eyle ve O' nu mübarek kıl.

Fazilet ve Sırları
120.000 salavatı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından bildrilmiştir.
Kutbüz Zaman Mehmed Bekri Hazretleri diyor ki:
''Bir kimse ömründe bu salavatı şerifeyi bir defa okurda cehenneme dahil olursa huzur-u ilahi'de benim yakamdan tutsun''

Kutbül Aktab Ahmet Ticani Hazretleri yakaza halinde bu salavatın faziletini Hazreti Rasulüllah' a sorar.Cevaben:
''Bir kimse Salavat-ı Fatih' i bir defa okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinnin ve meleklerin getirdiği salavata denk sevap kazanır.Günahlarıda bağışlanır.'' buyurmuşlardır.
Hikmeti:
1.Bu salavatı şerife, okuyanı cehennem ateşinden korur.
2.Kırk gün okuyanın tevbesi kabul edilir,günahları bağışlanır.
3.Cuma gecesi 1000 defa okuyan, Efendimiz (s.a.v.) ile görüşür.
4.Her gün 100 defa okumayı vird edinenin kalp gözü açılır.İlahi nurları müşahede eder.
5.Bir defa okuyan insin, cinnin, meleklerin okumuş olduğu bütün zikir, tesbih ve duaları okumuş gibi ecre nail olur.Bütün savaşlara katılmış mücahidinin faziletini ihraz eder.
6.Kişinin maksadına ulaşması için bir iksirdir.
7.Bu salavatı şerife öyle bir hazinedir ki, ecir ve mükafatını, esrarını yerde ve göklerde bulunanlar yazmak isteseler yazamazlardı.
Bize gereken çok yüce bir hazine olan bu salavatı şerifenin faziletini idrak edip, hiç olmazsa günün belirli saatlerinde bir kaç defa okumayı alışkanlık haline getirmektir.Bu sayede Allah' ın izni ile yüce makamlara ulaşmış olur.
 
Üst Alt