Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Allah’ın (c.c), Hayır Murat Ettiği Kuluna Öğretip Unutturmadığı Dua

birgün

Uzman Onbaşı
Ebî Büreyde (r.a)’den rivayet edilmiştir:

Rasûlullah (s.a.v) bana şöyle buyurdu: Dikkat et, sana birkaç kelime öğretiyorum. Allah kime hayrı murat ederse bunları ona öğretir, bir daha katiyen unutturmaz. Şöyle de:

Ey Allah’ım, ben zayıfım, benim zayıflığımı rızanla kuvvetlendir. Yönümü hayra çevir. Teslimiyetimi rızanda sonlandır. Ey Allah’ım, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelilim, beni izzetlendir. Ben fakirim, beni zenginleştir.

(Mecmau’z-Zevâid, h. 17424; Müstedrek, h. 1931; Râmûzu’l-Ehâdis, h. 2011

birgün

Uzman Onbaşı
Ey Allah’ım, ben zayıfım, benim zayıflığımı rızanla kuvvetlendir. Yönümü hayra çevir. Teslimiyetimi rızanda sonlandır. Ey Allah’ım, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelilim, beni izzetlendir. Ben fakirim, beni zenginleştir

Ey Allah’ım, ben zayıfım, benim zayıflığımı rızanla kuvvetlendir. Yönümü hayra çevir. Teslimiyetimi rızanda sonlandır. Ey Allah’ım, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelilim, beni izzetlendir. Ben fakirim, beni zenginleştir.

birgün

Uzman Onbaşı
Ebî Büreyde (r.a)’den rivayet edilmiştir:

Rasûlullah (s.a.v) bana şöyle buyurdu: Dikkat et, sana birkaç kelime öğretiyorum. Allah kime hayrı murat ederse bunları ona öğretir, bir daha katiyen unutturmaz. Şöyle de:

(Mecmau’z-Zevâid, h. 17424; Müstedrek, h. 1931; Râmûzu’l-Ehâdis, h. 2011

Üst Alt