Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Defineler Hakkında

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Bir define toprağa gömüldükten 100 sene sonra sihre uğrar yani cinler tarafından sahiplenilir

Sayın hocam define bulunduğu şüphelenen yerden bir avuç kadar toprak alıp bunu 2 rekat namaz kılıp söylenen ayet ve duaları okudunda ve yatarken bu toprağı yastığın altına koyulduğunda rüyada yerini görülebiliyormuş. Böyle birşey yapıldığında uykyda ya da uyku haricinde korkutma musallat olma durumu söz konusumudur?

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Sayın hocam define bulunduğu şüphelenen yerden bir avuç kadar toprak alıp bunu 2 rekat namaz kılıp söylenen ayet ve duaları okudunda ve yatarken bu toprağı yastığın altına koyulduğunda rüyada yerini görülebiliyormuş. Böyle birşey yapıldığında uykyda ya da uyku haricinde korkutma musallat olma durumu söz konusumudur?

Allah Razı Olsun kardeşim, bu kişideki duruma ve ortamdaki duruma göre değişir

Eğer kişi definenin bulunduğu yerden şahsına iz almamış ise vede rüyaya yatma şekli anlık ise bir şey olmaz, eğer kişi define bulunan yerden üzerine iz almış ise rüyaya yattığı gece korkutulabilir

Ama buda geçicidir, eğer kişi bu korkutulma esnasında panikler ve derin düşüncelere dalarsa o an çarpılma olabilir buda zaten musallat demektir yada direk çarpılma olmadan musallata maruz kalabilir

Eğer kişi bu rüyaya yatma işini alışkanlık haline getirdi ise o zaman cinlerin eğlenmesine maruz kalabilir ( ki buda tasarruf yada seviyye, yada bir Hadim yada Hüddam desteğinde hareket etmiyorsa olur kişi )

Tabi bunlar benim bilgilerim ille doğrudur demiyorum

En Doğrusunu Allah Bilir

Sayın hocam anlık rüyaya yatma ve şahsına iz alma ne demektir tam anlayamadım size zahmet geniş bir izah edebilirmisiniz?

Diğer bir hususta yatarken Ayet-el Kursi okunduğunda da bu durumlar geçerlimidir? Şüphelenilen yerde nasıl davranmalıyız bilgi verebilirmisiniz?

Sayın hocam anlık rüyaya yatma ve şahsına iz alma ne demektir tam anlayamadım size zahmet geniş bir izah edebilirmisiniz?

Diğer bir hususta yatarken Ayet-el Kürsi ve felak nas okunduğunda da bu durumlar geçerlimidir? Şüphelenilen yerde nasıl davranılmalıdır yani nasıl öğrenilebilir bilgi verebilirmisiniz?

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar

Diğer bir hususta yatarken Ayet-el Kürsi ve felak nas okunduğunda da bu durumlar geçerlimidir? Şüphelenilen yerde nasıl davranılmalıdır yani nasıl öğrenilebilir bilgi verebilirmisiniz?

Kardeşim Ayetel Kürsi ve Felak Nas Okuyan kişinin nefesine göre engel olabilir yada tamamen kaldırabilir yada hiç fayda etmez

ama burda kişinin şahsına aldığı izin bulaşma şekli, seviyesi ve seviyyeside önemlidir

Şahsına iz almak benzetmeyle anlatıcak olursak suya giren insanın ıslanması demektir, suyun içinde değilsin ama etrafın suyla kaplı ve ıslaksın demektir

Yinede En Doğrusunu Allah Bilir

Sayın hocam Allah razı olsun bilgileriniz için. Peki güvenli bir şekilde yapmak için nasıl bir uygulama, yol tavsiye edersiniz?

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Sayın hocam Allah razı olsun bilgileriniz için. Peki güvenli bir şekilde yapmak için nasıl bir uygulama, yol tavsiye edersiniz?

Amin hepimizden kardeşim, kardeşim bence en tehlikesiz , güzel ve güvenilir olanı İstihare şeklinde olandır

Öbür türlü olanlar, havassa dayalı bilgilerdir, Duanın görevlilerinden bilgi alma, yada o bölgede bulunan cinlerden bilgi alma yada define başındaki cinlerden bilgi alma yada boşluktan bilgi alma yada genel cin gruplarından bilgi alma yada seviyye usulü iaret ve iz alma yada grupsal düzeyden işaret yada iz alma yada ihbarfcılardan ihbar alma yada sezgileri şekillendirme vb bir çok şekilde sonuca ulaştırabiliyor olabilir insanı

Bunun için ben her zaman istihareyi savunurum direk varmı diye istihareye yatmaki bunda o bölgeden toprak almaya gerek yoktur

Var olarak çıkarsa alınması için uğraşmak Hayırlımıdır ikinci istihare

Hayırlı Çıkarsa alınabilirmi üçüncü istihare

Hayırlı çıkarsa almak Hayırlımıdır dördüncü istihare

Bu şekilde fikir dinilip ama istihare sonuçları kesin ve salt gerçektir diye kabul edilmeden Hak Teala 'ya Dualar Edilerek başlanabilir

Yinede

En Doğrusunu Allah Bilir

Allah Razı Olsun kardeşim

Sayın hocam çok soru soruyorum ve sayfayı gereksiz kirletiyorum kusura bakmayın ama sizin gibi ilim sahibi kişileri bulunca aklıma takılan soruları sormayınca duramıyorum. İstiharenin Peygamber Efendimizin (sav) sünnetine uygun şekilde yapılan uygulaması vardır. Ama birde Allah'ın isimleriyle (galiba Havas İlmine giriyor) yapılan istihare yöntemlerinden bahsediliyor. Bu uygulamalarlada görmek mümkün mü yoksa sadece Efendimizin yaptığı şekilde mi yapmak uygundur?

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Sayın hocam çok soru soruyorum ve sayfayı gereksiz kirletiyorum kusura bakmayın ama sizin gibi ilim sahibi kişileri bulunca aklıma takılan soruları sormayınca duramıyorum. İstiharenin Peygamber Efendimizin (sav) sünnetine uygun şekilde yapılan uygulaması vardır. Ama birde Allah'ın isimleriyle (galiba Havas İlmine giriyor) yapılan istihare yöntemlerinden bahsediliyor. Bu uygulamalarlada görmek mümkün mü yoksa sadece Efendimizin yaptığı şekilde mi yapmak uygundur?

Estağfirullah kardeşim Allah Razı Olsun düşüncendeki güzellik için Dua niyetine Amin

Ama ben Alim Olma Şerefine henüz eremedim sadece ilim kullanıcısı bir Talebeyim

İstiharenin Sünnete Uygun Şekli Olması lazımdır çünki İstihare Sünnet diye Hatırlıyorum

(İstiharede bulunmak ve kadere rıza göstermek kişinin mutlu olacağına, bunun aksi ise, kişinin mutsuz olacağına alamettir.) [Tirmizi]

(İstihare eden kimse mahrum kalmaz, istişare eden pişman olmaz. İktisat eden darlık çekmez.) [Taberani

Havas ilmindeki istihareler ise ortaya koyan yani ilk keşfeden insana göre değişir bazıları Evliya 'dır istiharesi Haktır bazıları hüddamidir istiharesi cinnidir yinede bunlar benim bilgilerim ille doğrudur demiyorum

En Doğrusunu Allah Bilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah razı olsun sizden çok faydalı bilgiler edindim. Şüphesiz Allah en doğrusunu bilir. Bizi doğruluktan ayırmasın inşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın hocam ne kadar bilirsen bil yinede bir bilene danış demişlerdir. En doğru yolu bulmak için bilgileri pekiştirmek, doğru bilgiye sahip olduğumuzu pekiştirmek gerekir. Muhakkak sizin yaptığınızda budur. Allah ilminizi artırsın inşallah.

Bana o kadar yardımcı oldunuz ki bana böyle bir açıklama yapmasaydınız ben ilk başta sorduğum gibi uygulama yapıp belkide sonucu hüsran olan telafisi olmayan bir şey yapacaktım. Allah'ın izni ve sizin aracılığınızla bu fikrimden vazgeçtim inşallah. Allah razı olsun.

Sayın hocam ne kadar bilirsen bil yinede bir bilene danış demişlerdir. En doğru yolu bulmak için bilgileri pekiştirmek, doğru bilgiye sahip olduğumuzu pekiştirmek gerekir. Muhakkak sizin yaptığınızda budur. Allah ilminizi artırsın inşallah.

Bana o kadar yardımcı oldunuz ki bana böyle bir açıklama yapmasaydınız ben ilk başta sorduğum gibi uygulama yapıp belkide sonucu hüsran olan telafisi olmayan bir şey yapacaktım. Allah'ın izni ve sizin aracılığınızla bu fikrimden vazgeçtim inşallah. Allah razı olsun.

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar

Allah Razı Olsun kardeşim sadece kalbindeki güzelliktir, İnşaAllah faydalı olmuşumdur kardeşim o zaman ne mutlu bana

Kardeşim zaten şuda var cinnilerin göstereceği rüya için yorulmana gerek yok Zalim kardeşimize sor İnşaAllah zalim kardeşimiz yeryüzü zahirleriyle haşır neşirdir onların rüyada vereceği cevabı direk verecektir sana , onlardan öğrenip

Yinede

En Doğrusunu Allah Bilir

Sayın hocam onların cevabına güvenebilirmiyiz ki bizimle dalga geçmesinler. Birde benim adıma rica edebilirmisiniz ya da fikir alabilirisiniz?

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Sayın hocam onların cevabına güvenebilirmiyiz ki bizimle dalga geçmesinler. Birde benim adıma rica edebilirmisiniz ya da fikir alabilirisiniz?

Hayır kardeşim yeryüzü zahirlerinin cevabına asla güvenilmez onun için havas türü istiharelerin çoğuna yani hüddam kökenli istiharelere güvenmem ben

En Güzeli Sünnet Olan istiharedir

güncel

Üst Alt