Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Din ve Psikiyatri üzerine

Öncelikle bütün arkadaşlar selam ve saygılarımı ileterek konu başlığı açan kişi olarak konuya giriş yapmak istiyorum.
Ben kendim OKB (Obsesif Kompülsif Bozukluk) hastasıyım bilen bilir bu hastalığı kısaca takıntı hastalığıda diyebiliriz temizlik takıntısı, dinsel takıntı, v.s devam eder gider. Bu hastalıkta insan bir günah işlediği zaman pişman olur bir daha yapmayacağım der tvbe eder gelen kötü ve günah düşünceleri kovmaya çalışır. Oysa kovmaya çalıştıkça düşüncler daha çok üşüşür Kişi iki arada bir derede kalır bir taraftan dinimizin emri bir taraftan takıntılar mesela günahta ısrar etmemek lazım kişi ne kadar kendini kötü düşüncelerden alıkoymaya çalışsada yine gelir bir taraftan düşüncelere karşı koyamama bir taraftan günahı yaptıktan sonraki pişmanlık dinimiz günahı bilerek yapma diyor psikiyatri düşüncelerini engelleme yoksa yine düşünceler hücum eder diyor ben tabii ki dinimizin dediğini yapmaya çalışıyorum ama çoğu zaman engellemeye çalıştığım düşüncelere hakim olamıyorum hiç ilaçta kullanmadım kararsızım bilmiyorum açtığım konuda fikri olan arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum herkese sıhhatli ve sağlıklı günler

Üst Alt