Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Eğitim Ders 3 ( Ezan 'a Karşı saygı ) Önemli

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Kimse bilme ama Manevi gücün ve Halis İbadetin Sırrı Ezan 'dan geçer.
1- Elinizden geldiğince Ezan okunmadan önce abdestinizi almış olucaksınız ( Ulvi ve Misafir Talebeler için geçerli. )

2- Ezan okunurken iş yapmayı, sohbet etmeyi, konuşmayı, yemek yemeyi, su içmeyi bırakacaksınız, başınızı öne eğip hüşu içinde Ezanı dinleyeceksiniz ( Hem Ulvi hemde Misafir Talebeler için geçerli )

3- Ezan okunurken yatıyorsanız kalkıp oturacaksınız, edep ve tesettür halinde bulunacaksınız. Üzerinizi örtüceksiniz. Uykunuzu bölüceksiniz. Bacaklarınızı topluyacaksınız, başınız önde Ezanı dinleyeceksiniz. ( Hem Ulvi hemde misafir talebeler için geçerli )
Unutmayın Ezan 'a saygı göstermezseniz güç sahibi olamayabilirsiniz.

4- Ezan 'ı duyduğunuzda elinizden geldiğince yönünüzü Kıble 'ye Dönmeye çalışacaksınız. Ezan okunurken mini, askılı, şortlu olmuyacaksınız. ( Hem Ulvi hemde misafir talebeler için geçerli )

zersin

Çavuş
Unutmayın Ezan 'a saygı göstermezseniz güç sahibi olamayabilirsiniz.

Maşalalh abi, zaten ezana saygısı olmayan kendinede saygısı olmuyo...

Abi inş. sadece talebelerin değil, bizlerde bu eğitimlere önem verelim uygulayalım, bizlere de bu konuda klavuz olduğun için Allah senden razı olsun...

hanne

Uzman Çavuş
maşAllah ..Allah razı olsun..Rabbim bu bilgileri unutturmasın daima hatırlatsın kitaplarda bile bulamayacagımız bilgiler veriyorsunuz hocam.
(Kimse bilmez ama Manevi gücün ve Halis İbadetin Sırrı Ezan 'dan geçer.)

Üst Alt