Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Hadimlerin Ve Hüddamların Özellikleri

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar

Arkadaşlar en çok karşıma çıkan konulardan bir tanesi Hadimler, Hüddamlar ve özellikleri

Bakın insanlar gerçek hadimlerimn özelliklerini biliyor ve muhatap olupta kendine hadimim diyen her varlığa Hadim Diyor

Kendinde Hadim ve Hüddam olduğunu zanneden çoğu kardeşte hadim ve Hüddam yok

Hadimi nasıl anlar AYIRT EDERSİNİZ

Hadim his ve ses olarak gelmez, geldiği zaman maddi ve manevi dünya sizin karşınızda birleşmiş ve tek dünya olmuş demektir

Hadimlerin en büyük özelliği zahirde açık etki oluştırabilmesi yani tasarruf halleridir

Hadim gelipte sadece his veriyor yada sadece ses veriyorsa o hadim Gerçek değildir

En iyi ihtimal hadim vekili ruhani, yada görevli ruhani, yada yanıltma Hadim ( yani ruhani oyunları ) yada geçici Hadim ( yani Ruhani oyunlarıdır )

Hadim geldiği zaman zahir alemde kısayollar oluşturabilir buda bir anda bir yerden bir yere gitme, görünmez olma, helak, celb vs gibi hallerdir anında

Hadimler maddi dünyayla manevi dünyanın kesiştiği noktada çift taraflı dururlar

Yüzü manevi dünyaya dönük olanlar maddi dünyada, yüzü maddi dünyaya dönük olanlar manevi dünyada çok değişik işler yapabilirler

Ama birde bereket denilen olay vardır

Bereket bir Hadime ulaşmaya çalışan insana hadime ulaşamasa dahi verilen bir nevi mükafattır

Yani uçağa ulaşmaya çalışırsında ulaşamazsın sana bisiklet verirler yada araba bunun gibi

Ve bu bereket Hadim adı altında nitelendirildiği için insanlar bereketi Hadim zannederler

Bunlar Hadimlerden dökülen güzelliklerdir

Aynı denize giderken kokusunu almak yada ayağının ıslanması gibi

Ama ayakların ıslandı diye denize ulaşmış değilsindir

Tabiki bunlar benim bilgilerim doğruda olabilir yanlışta daha iyi bilenlere sormak lazım

En Doğrusunu Allah Bilir

K

katip

Guest
Kıymetli bilgileri paylaşımınızdan ötürü teşekkür ederiz.Muhterem hocam.

polathoca

Uzman Onbaşı

Arkadaşlar en çok karşıma çıkan konulardan bir tanesi Hadimler, Hüddamlar ve özellikleri

Bakın insanlar gerçek hadimlerimn özelliklerini biliyor ve muhatap olupta kendine hadimim diyen her varlığa Hadim Diyor

Kendinde Hadim ve Hüddam olduğunu zanneden çoğu kardeşte hadim ve Hüddam yok

Hadimi nasıl anlar AYIRT EDERSİNİZ

Hadim his ve ses olarak gelmez, geldiği zaman maddi ve manevi dünya sizin karşınızda birleşmiş ve tek dünya olmuş demektir

Hadimlerin en büyük özelliği zahirde açık etki oluştırabilmesi yani tasarruf halleridir

Hadim gelipte sadece his veriyor yada sadece ses veriyorsa o hadim Gerçek değildir

En iyi ihtimal hadim vekili ruhani, yada görevli ruhani, yada yanıltma Hadim ( yani ruhani oyunları ) yada geçici Hadim ( yani Ruhani oyunlarıdır )

Hadim geldiği zaman zahir alemde kısayollar oluşturabilir buda bir anda bir yerden bir yere gitme, görünmez olma, helak, celb vs gibi hallerdir anında

Hadimler maddi dünyayla manevi dünyanın kesiştiği noktada çift taraflı dururlar

Yüzü manevi dünyaya dönük olanlar maddi dünyada, yüzü maddi dünyaya dönük olanlar manevi dünyada çok değişik işler yapabilirler

Ama birde bereket denilen olay vardır

Bereket bir Hadime ulaşmaya çalışan insana hadime ulaşamasa dahi verilen bir nevi mükafattır

Yani uçağa ulaşmaya çalışırsında ulaşamazsın sana bisiklet verirler yada araba bunun gibi

Ve bu bereket Hadim adı altında nitelendirildiği için insanlar bereketi Hadim zannederler

Bunlar Hadimlerden dökülen güzelliklerdir

Aynı denize giderken kokusunu almak yada ayağının ıslanması gibi

Ama ayakların ıslandı diye denize ulaşmış değilsindir

Tabiki bunlar benim bilgilerim doğruda olabilir yanlışta daha iyi bilenlere sormak lazım

En Doğrusunu Allah Bilir
maşallah.

seyyıd kendiyas hz

cümleten s.a seyyıd kendiyas hz ile ilgili bilgisi olan varmı? nasıl bir tasarrufa sahiptir nasıl görüşülür pek çok yerde yazılar okudum ama aklım karıştı ulvi abi bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim birde nasıl giyinir bezaymı yeşilmi merak ettim s.a

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
cümleten s.a seyyıd kendiyas hz ile ilgili bilgisi olan varmı? nasıl bir tasarrufa sahiptir nasıl görüşülür pek çok yerde yazılar okudum ama aklım karıştı ulvi abi bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim birde nasıl giyinir bezaymı yeşilmi merak ettim s.a
Allah Razı Olsun kardeşimi haklısın geç kaldım özür dilerim. Sende hoşgeldin kardeşim. Seyyid Kendiyas Melektir kardeşim. Beyazda olur, yeşilde. Onunla görüşebilmek için kardeşim Ayetel Kürsi'nin sırrına vakıf olmalısın.

Üst Alt