Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1825 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Içimizdeki düşman

#1
Güç için çırpınanlar , arkalarına baktıklarında yaptıkları hataların hepsine kaderin bir oyunuydu derler. İktidar ve bireysel egolarının peşinde olan yöneticiler, halkı kul olarak gören dikdatörlerdir. Günümüzde de yerelde yada genelde bu eğilimler var.Toplumsallaşamama, ekonomik yada kültürel talepler etrafınde birleşme sorunlarının yaşanması bunun kanıtıdır.Paranoyak, psikopat va narsist karakter taşıyan diktatörlere en güzel örnek hitlerdir. Her diktatör gibi karşıtını aşamayan, hitler son katliamını yapıyordu . En sadık kullarıyla birlikte ölüme gidiyordu .
Diktatörlerle evrensel doğruların arasında kalan halklar, bu kutuplar arasında ezilip bükülüp güçler arasında şekillenirken aslında varolmaya çalışıyor . Mevcut durumlarını muhafaza etmeye çalışan bu insanlar, zaman gelir nehirlerin tersine akması misali kendilerini üreten güçlerin yanında olurlar.
İnsan gerçekten acımasız bir varlık . Tarih öncesinde yer alan Neandertal türünün atalarımız tarafından katledildiği bilimsel bir gerçek. Günümüzde de yok etme devam etmekte, renk ve inanç farklılıkları yok edilmeleri için yeterli olmaktadır . Ülkemize yönelik soykırım iddiaları uçuşurken, dünyaya egemen olan güçlerin Orta Doğuda yaptıkları katliam halen devam etmekte. Irak ta son 3 yılda 365 bin arap öldürüldü. Medeniyet götürme adına Amerika yerlileri -kıtanın gerçek sahipleri- öldürüldü. Kara kıta Afrikada, yamyam oldukları iddialarıyla, ’’birbirlerini yemesinler diye oradayız ’’. söylemleriyle öldürüldüler. Sömürülecek bir şey kalmayınca açlığa terkedildiler. Bugün Orta Doğu nun kaynakları sömürülürken, kukla mahkemelerde kukla diktatörlerin idamla cezalandırılması, orada yaşananların ortaya çıkmasının engellenmesi, emperyalizmin yaptığı soykırımı örtme çabalarıdır .
Kendi yaşamını iyileştirme adına, diğerini yok etmek için sebep bulabilen insan, önce kendi içindeki düşmana -kendi türünü yok eden atalarından kalan ilkel duygularına- karşı mücadele vermeli. Daha güzel bir dünya için ancak o zaman birleşebiliriz .
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
#2
Medeniyet götürme adına Amerika yerlileri -kıtanın gerçek sahipleri- öldürüldü. Kara kıta Afrikada, yamyam oldukları iddialarıyla, ’’birbirlerini yemesinler diye oradayız ’’. söylemleriyle öldürüldüler.