Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

iftar ve sahur duası

hanne

Uzman Çavuş
İFTAR ÖNCESİ OKUNACAK DUALAR

Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel’ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü

“Allahım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açtım Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim Artık benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!”

Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allah’ım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin.”

İFTAR SONRASI OKUNACAK DUALAR

Allahümme, yâ vâsial’mağfireti! İğfirli, veli’vâlideyye ve lil’mü’minine yevme yekûmül hisab birahmetike yâ erhamer’râhimin.

“Ey bağışlaması bol olan Allâh’ım. Beni, anamı-babamı ve bütün iman edenleri kıyamet günü, hesap gününde mağfiret buyur.(günahlarımızı bağışla).”

Allahümme inni es’elüke birahmetikelleti vesiat külle şey’in entağfira li.

“Allah’ım! Her şeyi kuşatan her şeyi içine alan o geniş rahmetinle beni bağışlamanı diliyor ve benim günahlarımı, hata ve kusurlarımı affetmeni istiyorum.”

SAHURDA OKUNACAK DUALAR

- Ey bu gecenin ve biraz sonra olacak sahurun Rabbi olan Allah’ımız.. Bizi iftarlara ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak orucumuzu açmayı nasip eyle…

- Allâhım bize yedirdin içirdin, yine çeşit çeşit nimetlerle rızıklandırdın. Bu nimetler ve bizi müslüman kıldığın için sana hamdediyoruz.

Ey bizi eşit çeşit nimetlerle donatan Rabbimiz, sen yaratmazsan biz bunları vâr edemeyiz. Ve biliyoruz ki bu nimetler, cennet nimetlerinin bir numunesi. Bize cenneti ve cennetinde bu nimetlerin asıllarını da nasip eyle Ya Rabbi..

Bizleri rahmet ve gufran iklimine alıp, sonsuzluk nimetleriyle mükafatlandır.. Seni özleyen, müştak ve müteşekkir olma gayretinde bulunan kullarını başıboş bırakma!.. Hidayet ve istikametten ayırma Allâhım…

Şerefli Ramazan hürmetine hepimizi seni anmada, gereği gibi şükretmede ve güzel kullukta bulunmakta muvaffak kıl Allâhım..

Şu anda sıkıntıda bulunanlara ferahlık lütfet, bu güzel nimetleri bulamayanlara da ver Allâhım. Hesabımızı kolay eyle.. Engin rahmetinle hepimizi bağışlanmaya layık kıl Allâhım.

Amin..

Üst Alt