Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Kural Odur ki... Haydarı Kerrar'dan Uzak Durun (Ulvi Hocadan Alıntı)

Kural Odur ki : Kişi suçunu işleyene kadar masumdur. Katilde olsa canide olsa, suç işlemeden yada suça teşebbüs etmeden katil yada cani diye ceza veremez içeri atamazsınız. Allahu Teala şeytanı meleklerin hocalığına kadar yükseltmiştir. Kendine asi olacağını ve isyan edeceğini haşa Bilmiyormuydu Biliyordu.

Hadisi Şerif'te Emreder ki Allah'ın ahlağı ile ahlaklanın. Bizim ne olduklarını bildiğimiz halde insanlara sabretmemiz ve iltifat etmemiz bundandır. Kişi aslını gösterene kadar vede suçunu işleyene kadar masumdur ve emeğinin karşılığı olan iltifatı elbette alacaktır. Allah nankörleri sevmez Ayeti Şerife'lerde geçer. Bize düşen asla nankör ve hain olmamak, Ayeti Şerifler'de bahsedilen ve Allah'ın sevmediği nankör durumuna düşmemektir. Nasıl ki şeytan meleklerin hocalığına yükseldi meleklerden iltifat buldu ve asi olduktan sonra düştüyse, bizim yanımızda olupta meke ve gayret sarfedenler elbette bu emek ve gayretleri esnasında gerekli iltifat ve övgüyü alacaklardır. Gerekli saygı, sevgi ve teşekkürü göreceklerdir. Ama şeytanın yaptığı gibi ne zaman kendi bencillikleri ve ahmaklıkları yüzünden ihanete derler, hainlik ve nankörlük ederler ise o zamanda gerekli tepki ve cezayı alacaklardır.

Nasılki Allahu Teala'nın şeytana asla muhtaçlığı ve ihtiyacı yokken, meleklerin iltifat ettikleri ve saygı duydukları şeytana ihtiyaç ve muhtaçlıkları yok iken, meleklerin hocalığına yükseltmiş ise Allah, bizimde övdüğümüz yada teşekkür ettiğimiz hiçbir insana gerçekte ihtiyacımız yoktur. Onlara yapılan övgü ve i,ltifat, gösterilen sevgi ve saygı sadece insan olarak Müslüman olarak üzerimize düşen teşekkür ve vefadır. Nasıl ki şeytan meleklerin hocalığına yükseldikten sonra Allahu Tealaya yada Meleklere ben sizden üstünüm diyemediyse ve üstün olamadıysa, bizim övdüğümüz yada zamanında iltifat ettiğimiz insanlar asla bizden üstün değildirler ve olamazlarda Allah'ın İzni İle.

Gösterdiğimiz sabır geçmişin vefası, kurtuluşlarının vesile olması iledir. Hiçbir yalancı, münafık, yahudi bayraklı asla ve asla Allau teala ile muhatap değildir ve olamazda. Onların muhatap olduğu tek şey vardır, ilham vs.. gibi yollarla kendilerini kandıran ve dalga geçen şeytan. Öğrendikleri zahiri ilimler ise şeytana kanmalarındaki eşeklik aracı olmuştur. Bu insanlar asla ve asla şeyh yada veli de değildirler.

Susma zamanı geçmiştir bu kadar münafıklığa göz yuman ve ortak olan haydarı kerrardan uzak durun. O insanın ne bu dünyada nede bu kafayla giderse Ahiret'te iman ve islamla alakası kalmamıştır. Güttüğü islam sadece alışageldiği, alışmış olduğu yaşantıdır. İnanmayan istihare yapıp Allahu tealaya sorabilir? Görüşebilecek ilmi olan varsa Pirlere sorabilir. Zamanı geldiğinde şeytana oyuncak olmuş şeyhlerle Allah'a veli olmuş şeyhler arasındaki farkları ve tanıma yollarını tek tek anlatacağım İnşaAllah. O zaman Hak yol velisi ile ilham almış delileri birbirinden çokı daha iyi ayırt edebileceksiniz. Haydarı kerrar bu haldeyken onun halini bile görmekten aciz ahmaklar kralı şeyhinden de uzak duracaksınız. Çünkü o şeyh olmuş bir veli değil yalana göz yuman şeytana oyuncak olan bir delidir.

Ulvi Hoca

Son düzenleme:
itlere binaen güncel

güncel

Üst Alt