Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Muharrem Ayının İlk On Gününde Kılınan Namaz

Tugtegin786

Uzman Onbaşı
Muharrem ayının biri ile onu arasında bir defa olmak üzere, 2 rek'atte bir selam vererek 6 rek'at namaz kılınır.
Bu namaz akşamla yatsı arasında kılınır. Bu vakitte kılınamadığı takdirde yatsıdan sonra da kılınabilir.
Namaza şöyle niyet edilir:
“Niyet eyledim yâ Rabbi senin rızâ-i şerî- fin için namaza. Herhangi bir komşumun ve din kardeşimin veya herhangi bir kimsenin bana hakkı geçmiş ise, bu hakkın ödenmesi için, Allâhü Ekber...”
1. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 1 Âyetü’l-kürsî,
11 İhlâs-ı Şerîf.
2. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 10 İhlâs-ı Şerîf.
3. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 1 El-hâkümü’t- tekâsür, 11 İhlâs-ı Şerîf,
4. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 10 İhlâs-ı Şerîf,
5. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 3 Kul yâ eyyü- he’l-kâfirûn, 11 İhlâs-ı Şerîf,
6. Rek’atte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 10 İhlâs-ı Şerîf, okunur.
Namazdan sonra dua edilir.

Facebookta gördüm paylaşayım dedim.

Gökhan

Çavuş
Bide ben şafiyim. Bu namaz nafile namaz oluyor. Kazalar bitmeden nafile kılınmaz. Bu durumda napalim

Tugtegin786

Uzman Onbaşı
Allah c.c razı olsun... Bu namaz bir kişi için mi yoksa hakkı geçen herkes için mi?
“Niyet eyledim yâ Rabbi senin rızâ-i şerî- fin için namaza. Herhangi bir komşumun ve din kardeşimin veya herhangi bir kimsenin bana hakkı geçmiş ise, bu hakkın ödenmesi için, Allâhü Ekber...”Aynen kopyaladım kardeşim

Üst Alt