Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Siz Beni Zikredin...Bende Sizi Zikredeyim...

hanne

Uzman Çavuş
Siz Beni Zikredin...Bende Sizi Zikredeyim...
Siz beni zikredin Bende sizi zikredeyim.

1)-İtaat etmek suretiyle beni zikredin (anın) ki bende rahmetimle sizi zikredeyim.Nitekim;

İbni Abbas (ra) dan rivayete göre;Efendimiz (sav) şöyle buyurdu:Siz beni zikredin bende sizi zikredeyim, ALLAH-u Teala :Ey kullar! Siz beni taatımla zikredin ben de sizi, mağfiretimle zikredeyim.buyuruyor.(suyuti, durru'l- Mensur:1/360)

Halid İbni Ebi İmran (ra) rivayete göre, Resulullah (sav) şöyle buyurdu."Her kim ALLAH-u Teala Hazretlerini zikretmiş olur, Her ne kadar namazı orucu, Kuran okuması az olsada.Her kim Mevla Teala Hazretlerine isyan ederse, Muhakkak o, Mevla Teala Hazretlerini unutmuş olur, her ne kadar namazı, orucu ve Kuran okuması çok olsada. (suyuti, durru'l- Mensur:1/361)

2)-Beni dua ile zikredin bende sizi icabet (kabul) ve ihsan (istediğinizi vermek)le zikredeyim.

3)-Beni sena (övmek) ve itaatla zikredin, bende sizi ata' (bahşiş) ve nimetle zikredeyim.

4)-Beni dünyada zikredin bende sizi ahirette zikredeyim.

5)-Beni halvetlerle (tenhalar) da zikredin, bende sizi bela ve musibet zamaninizda zikredeyim.

6)-Beni refah (rahat zaman) da zikredin, bende sizi sahralar (açık yerler) de zikredeyim.

7)-Siz beni istiğfarla (af isteyek) zikredin bende sizi bela ve müsibet zamaninizda zikredeyim.

8)-Benim yolumda mücadele, yani nefis, şeytan ve onlara uyanlarla narbetmek suretiyle zikredin, bende sizi hidayetimle zikredeyim.

9)-Beni sıdk (doğruluk) ve ihlasla (sırf rızamı isteyerek) zikredin, bende sizi halas (kurtuluş) ve mezid-i ihtisas (kendi hususi dostluğuma kabul etmek) le zikredeyim

10)-Siz beni münacat (dua ve niyaz) la zikredin, bende sizi necat (dünya ve ahiret kurtuluşu ) ile zikredeyim.

Üst Alt