Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Terlese,güller olurdu terleri

canasu25

Çavuş
Süleyman çelebi,Mevlid'inde böyle tasvif ediyor Nebî-yi Zîşan Efendimizi ve hakikatte öyle idi.Hiçbir güzel koku sürmese dahi kâinatın en güzel kokusu yayılırdı ondan.Medine sokaklarından geçtiğinde halk onun güzel kokusundan oradan Hz.Peygamber'in (s.a.v) geçtiğini anlardı.

Enes b. Mâlik (r.a) " Resulullahın (s.a.v) güzel kokusundan daha güzel ne misk ne de amber kokladım" demiştir.

Bugün Medine-i Münevvere'de Ravza-i Mutahhara 'da Peygamber efendimizi (s.a.v) ziyaret edenlerde aynı şeyleri söylemiyorlar mı? "Biz orada duyduğumuz kokudan daha güzelini bugüne kadar hiç koklamadık."

Fahr-i Kâinat (s.a.v) bir çocuğun başını okşadığında o çocuk diğerleri arasında hemen farkedilirdi.Ashaptan bu şerefe mashar olup da o mübarek kokunun bir ömür kendilerinden gitmediğini bildirenler olmuştur.

Sakın terk-i edepten kuy-i mahbubu Hudâ'dır bu
Nazargâh-i ilâhidir makam-ı Mustafa'dır bu

NÂBİ

Üst Alt