Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Ulvi Hocam Çok Özledik Lütfen Gelin

Hocam Sizi Çok Özledik Gözümüz Yollarda Lütfen Gelin

:52:

zümrüt

Uzman Onbaşı
يْلَتَى لَيْتَنِي لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِيلًا
Yâ veyletâ leytenî lem ettehız fulânen halîlâ(halîlen).​
Yazıklar olsun, keşke ben filanı (o kişiyi) dost edinmeseydim.

AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm

Kişinin dost edindiği insanlar, Mehdi Resûl'e karşı çıkanlar emaniyye bilgilerin sahipleridir. Kim İslâm'ın 5 şartıyla veya kalbinde zerre kadar îmânla cennete gidileceğini zannediyorsa, savunuyorsa işte onlar emaniyyecilerdir. İnsanı cehenneme götüren de cennete götüren de arkadaşıdır. Arkadaş edindiği kişilerin yaşantıları kişiye her zaman örnektir. Kişinin yanlış davranışlarının temelinde, yanlış davranışların sahibi olan arkadaşları yatar. Edindiğiniz çevre, geleceğiniz için son derece önemlidir.

Aldanmayın! Dost seçerken Allah'ın dostlarını dost seçin ki; onlarla birlikte Allah'a ulaşasınız.

zümrüt

Uzman Onbaşı
  • Kalp ruha der ki :Ben severim, aşık olurum;ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir : Sen yeterki sev.
  • Anladım ki: İnsanlar; Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar. Oysa ki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar. ... Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar..!
  • Diyorlarki Dost acı söyler? Acıyı söyleyene Dost denilmez ki.!Seni sevmeyen acı söyler Dostun sana söyleyeceği acı dahi olsa senin canını acıtmayacak şekilde tatlı dille söyler.

• Elalem şarap içer sarhoş olur, biz aşk ehliyiz içmeden sarhoş olmuşuz.Hak yolunda ilerlemek yürek işidir, akıl işi değil..! Kılavuzun daima yüreğin olsun, omzun üstündeki kafan değil. Nefsini bilenlerden ol; Silenlerden değil...
  • a tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.
  • Bir şey yap. Güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör. Veya, güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla. ama hep güzel olsun. Çünkü "her insan ölecek yaşta." geç kalmayasın.
  • Cenneti ve cehennemi illa ki gelecekte arama. İkisi de şu an burada mevcut. Ne zaman birini çıkarsız, hesapsız ve pazarlıksız sevmeyi başarsak, cennetteyiz aslında.Ne vakit birileriyle kavgaya tutuşsak, nefrete, hasede ve kine bulaşsak, tepetaklak cehenneme düşüveririz..Giderken kendimi sende bırakmayı diliyordum, gördüm ki sana hiç gelmemişim... Anladım ki iyi niyetlerle dolu temenniler yalana sıvanmış teşekkürlerde, boğuluyormuş.... Merhabanın boynunu bükene elveda demek zulümmüş. Zülüflerinden zûl akan yare, sancıyan yaram kadar bile değer görmem... Ondandır ki yarim ile değil yaram ile hoşum...

zümrüt

Uzman Onbaşı
KARDEŞİM OLURMUSUN?...

Kardeşim!” diyorum karındaşımdan öte...

"Kardeşim!” diyorum kendimi bildiğimden öte...

"Kardeşim!” diyorum candan özge...

Hem bir anne, evlâdının kardeşi değil midir? Sadece kan bağı değildir bizi birleştiren,

bir de kardeşlik bağı vardır.

Bahse konu olan kardeşlik, karındaşlıktan daha ötedir.
Kardeşlik Yaratan'ın bakışıyla sevmektir.
Kardeşlik, yalnızca aynı sevgiyi paylaşmak değildir; sevgiyi onurlandırmaktır.

Yağmurun getirdiği rahmet gibi biri birine rahmet olmaktır.
Kardeş duygular, Peygamber sünnetidir.
Kardeşlik Habîb-i Ekrem'in pırıltısını almak için, göz göze salât ü selâm getirmektir.

Ondört asır sonrasına uzanan bir vefâdır kardeşlik,

O'ndan kalan bize...
Kardeşlik "bir” yerine, "bin”ler olmaktır. "İyyâke na'büdü” derken, yürek safında milyonları kucaklamaktır, asla kaybetmemektir sevgi bağını!..

Ümmet olmak kardeşliğini yaşamaktır, her Fâtiha'da...

Fâtiha'ya yazılan kutsî kardeşlikten gayrı düşünmemektir.
Her gün kırk kere bunun sözünü verip "sâhibu'l-vefâ” olmaktır kardeşlik
Kardeşlik karındaşımdan öte. Ana, baba, özge yârim...

Ama kardeşlik candan ziyâde!..
ALLAH Rasûlü buyurur ki:
"-Kıyamette kardeşlik candan özge!

Herkes telâş içindeyken, evlât medet umunca ana-babasından,

onlar bir o yana, bir bu yana kaçışırlar. O zaman sâlih bir kardeşi, kendi sevaplarını bağışlayıverir kardeşine;

ben yandım, sen yanma!” diye...

ALLAH, kendi uğruna fedâ edilen canlara, cennetini gösterir.
"Kardeşim” diyorum, karındaşımdam öte!..
"Kardeşim” diyorum kendimi bildiğimden öte...
"Kardeşim” diyorum candan özge, candan ziyâde...
sen de benim kardeşim olur musun?candan özge,candan ziyade...
benim ruhaniyetime her aklına geldiğim anda bir fatiha gönderirmisin?
ve senden bu bütün din kardeşlerinin ruhu için sadece tek bir

fatiha istesem,okuyabilirmisin?

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Kardeşim Allah Razı Olsun ama biz her zaman burdaydık sadece vücudumuz dışarıdaydı. Biz bizi gönülden seven herkesin yanında her zaman varız. Ve varlığımızı her zaman bu insanlar hissedebilirler.

Maşallah hocam rabbim sonsuz razı olsunRabbim yokluğunuzu göstermesin başımıdan eksik etmesin duanızı almayı nasip eylesin kıymetli hocalarım

Üst Alt