Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Vücudun İmamları Meselesi İle Ümmet Sorunlarına Genel Bakış ve Sorunlarının Çözümü

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
BismillahirRahmanirRahim

Düşünce odur ki vücudun Üç İmammı Vardır

1- Ruhani İmam : İman ( yani İnancımız, Dinimiz )

2- Vicdani İmam : Kalbimiz

3- Vücutsal İmam : Beynimiz

Ruhani İmam tüm vücut İmamlarının Başı ve Reisidir yani Kutbudur

Tüm vücut İmamları Ruhani İmama Göre şekil alır ve hareket ederler

Bunlardan İkinci İmam Olan Kalp Alemu Ulviyye yani Alemu Melekuta Hitap eder

Ya Alemu Meleket İçine girmeye çalışır yani Alemi nurani yada Alemu zulmet içinde boğulur gider

Üçüncü vücut İmamı beyin ise Alemu Mülke yani eşyalar alemi, zahir aleme hitap eder

Ruhani İmamın Yardımcısı İkinci İmam Kalptir

İkinci İmamın yardımcısı İse Üçüncü İmam Beyindir

Kalp devamlı olarak beyne hükmeder

Eğer kalbin İmamı eksikse İmamı Ruhani yani İman yoksa, o kalp boşlukta kalır ve sebepsiz bir yaşam sürer

Hiçbir zaman o insan için ne, neden ve niçin soruları eksik olmaz

Neden kanunlara uymak zorundayım, neden hırsızlık yapmıyayım, kaç sefer yaşayacağım şeklindeki gibi

Eğer Ruhani İmamı Bozulmuş olan hırıstiyan ve yahudilerdeki gibi olan ikinci İmamlar ise devamlı korku ve kararsızlık içindedirler

Çünkü yetkili olan ikinci vücut İmamı olan kalp, kendinden daha az yetkili ve yardımcısı olanüçüncü vücut İmamı beyinden emir ve şekil almıştır

Buda İmamlar arası boşluk ve kopukluk meydana getirecek ve düzensiz bir hayatın göstergesi olacaktır

İletişim ve hiyerarşi bozulmuştur çünkü

Asıl konuya dönecek olursak İnşaAllah vücutta bu İmamlar olduğu gibi Ümmet Milletleri İçindede Bilinmeyen Bir Şekilde Bu Ümmet İmamları Olan Milletler Vardır

Bunların Sayısıda Üçtür

1- Ruhani İmam : Ümmetin İman ve İnancıdır Yani İslamiyettir, Diğer İmamlar Bu İmam 'a Göre Şekil Alırlar ve Tek Ümmettir yani Ümmet Milletlerini içinde cem eder, toplar

2- Vicdani İmam : Buda Peygamber Efendimiz ve Asrı Saadet 'tir. İlk İki İmam Arasında asla kopukluk ve hiyerarşi bozulması olmayacağı için asla Din Bozulmayacaktır İnşaAllah

Diğer İmam Milletler Bu İlk İki Ümmet İmamından şekil ve emir almak zorundadır

3- Vücutsal İmam : Buda Ümmet Milletlerinin Toplamından Oluşan Ümmet Vücudunu Yöneten Beyin Hükmünde Olan İmam Millettir

Tarih Boyunca Ümmet Bu İmam Millet Tarafından Yönetilmiş ve Korunmuştur

kuzudan ayrılan kurt misali Bu İmam Millet 'ten ayrılan Tüm Ümmet Milletleri kan gölü ve vahşette dünya zulmunde boğulmuşlardır

Bunun farkına varan İslam düşmanı hırıstiyan, yahudi ve diğer inanışlar Ümmeti Yok Etmek ve İslamı çökertebilmek için İkinci İmam Peygamber Efendimiz ve Asrı saadet 'ten , Üçüncü İmam, İmam Milleti Ayırmaya Çalışmış ve İmam Milleti Ümmet Milletlerine unutturmaya ve asi etmeye çalışmışlardır

Ve ayrılan Ümmet Milletini ezerek sömürmüşlerdir

İslam Alemi bugünkü karanlıktan kurtulmak istiyor ve aydınlığa ulaşarak zulmü bitirmek istiyorsa sadece İmam Milletini yeniden seçmeli ve O 'na biat etmelidir

Tarih Göstermiştirki Ümmet Milletleri Vücudunda Üçüncü İmam Olan İmam Millet Türk Milleti 'dir

İlk İmam Ruhani İmam Olan İman ve İnanışa Tam Anlamıyla teslim Olarak, İkinci İmam Peygamber Efendimiz ve Asrı saadet 'e Tam Anlamıyla İtaat Eden Ümmet Milletler Vücudunu Kanıyla Canıyla Savunan, Din 'i ve İmanı Uğruna Evlatlarını Gözünü Kırpmadan Şehitliğe Teslim ve Hediye Eden Tek Millettir Türk Milleti

Asrı Saadet 'ten Bu Yana Tüm Din ve İnanışlar Müslümanlar 'a sataşır ve savaşırken hep Türk Milletini Tek Başına Karşılarında Bulmuşlardır

BU arada dikkat Edilmesi gereken noktalar Ümmet Milletleri İmamalarında Üçüncü İmam En Yetkisizi Olmakla Beraber, İlk İki İmam Arasında Yetki ve Sıralama Yapmaya Klkmak Biz aciz kulların haddini aşar

İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise, İslamiyet 'i yok etmek isteyen yahudi ve hırıstiyanlar ve dış mihraklar İkinci İmam Peygamber Efendimiz ve Asrı saadet 'le Üçüncü İmam İmam Milletin Arasını bozmaya çalışarak, kavram ve bilgi karmaşası oluşturacaktır

Çünkü beynin vücudu yönettiği gibi Ümmet Milletlerini Yöneten Bu İmam Millet Bozulursa Tüm Vücut Olan Ümmet Milletleri Vücududa bozulacak ve dağılacaktır

Bunlar Düşüncelerdir , ille doğrudur demiyorum. Asrı saadet İle Karşılaştırın uymayan yeri var ise lütfen doğru kabul etmeyin

En Doğrusunu Allah Bilir

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Allah Razı Olsun kardeşlerim, Rab 'bim cümlemizden Razı Olsun Amin

güncel

Üst Alt