Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Yayalara çarpmayan araç.

K

katip

Guest


Volvo S60ın, önündeki bir yayayı belirleyerek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyebiliyor.

Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi” (Pedestrian Detection) ile donatılabileceği bildirildi.

Volvo’dan yapılan yazılı açıklamada, yenilenerek bugüne kadarki Volvo modellerinden sportifliği ve dinamizmiyle ayrılan, ilk fotoğrafları yayımlanan Volvo S60′ın dünya lansmanının, gelecek yıl mart ayının başlarında gerçekleştirilecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacağı belirtildi.

Sportif sedan otomobilin üretimine 2010 yılı yaz aylarının başında Belçika Ghent’teki Volvo Cars fabrikasında başlanacağı ifade edilen açıklamada, yeni Volvo S60′ın, önündeki bir yayayı tespit ederek, sürücü zamanında tepkide bulunmazsa otomatik olarak fren yapıp olası bir kazayı önleyecek ”Çarpışma Uyarılı Tam Otomatik Fren ve Yaya Algılama Sistemi (Pedestrian Detection)” ile donatılabileceği vurgulandı.

Volvo Cars Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Stephen Odell, Volvo S60′ı bir sanatçının şaheserine gösterdiği özenle şekillendirdiklerine dikkati çekerek, ”Hem tasarımı hem de sürüşüyle bundan önceki tüm Volvo modellerinden ayrılan yeni Volvo S60 modelimiz aynı zamanda direksiyonun ardında kendinizi daha güvenli hissetmenizi ve kendinizden daha emin yol almanızı sağlıyor” dedi.

alıntıdır.
 
Üst Alt