Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Zamanın Şeyhleri Müceddidinize Uyun (Ulvi Hocadan Alıntı)

Sadi nursiyi asrın müceddidi kabul eden gerizekalı şeyhlere ve onların vekillerinedir bu lafım. Mademki asrın müceddidi said nursi diyorsunuz ve bu yüzyılda İslamın said nursiyle tazelendiğine inanıyorsunuz o zaman said nursi devir tarikat devri değil hakikat devri demiştir. Hakikat yada iman kurtarıcı olarakta kendilerini göstermiştir. Bırakın şeyhliği, ayrılın tarikattan ve vekillikten hakikate uyun, yani müceddidinizin emrine uyun. Ayet Emrediyor ya Emrolduğun gibi dosdoğru ol diye. Niye işinize gelmediğinde postunuz gidicek olduğunda müceddinize yani asrınızda imam saydığınız kişiye uymak zorunuzamı gidiyor. Karşımı geliyorsunuz. Dansöz gibi kıvırmayın hadi bakalım müceddidiniz devir tarikat devri değil demiş, ayrılın bakalım hepiniz tarikattan kapatın bakalım tekkeleri.
Dansöz gibi kıvırmayın erkek gibi iddianızın peşine gidin. siz şeyh deği, tarikatçı değil, münafıklığı ve sahtekarlığı her hareketinizle tescillenen adi şerefsizlersiniz.

Ulvi Hoca / 2012

güncel

Üst Alt