Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Annesinin İsmi Perihan Diye Kızlarında Musallat Varmış (Ulvi Hocadan Alıntı)

Bugün sohbet alanında bir kardeşimizle konuşurken bana sordu. Kardeşim dedi bir bakım yapan arkadaş bir bayandan dolayı annesinin ismi perihan onun için kızlarında musallat var, devamlı okuması lazım durduramayız dedi diye

Biraz ilginç bulmakla beraber komiğimede gitti, çünkü bundan bahseden kardeşimizdede musallat belirtileri vardı ve formumuzda temizlendi ama annesinin simi perihan değildi

Bizlerin internette musallattan kurtulmasına vesile olduğumuz insan sayısı 3000 den fazladır, hepsininde annesinin adı perihanmıydı

Kardeşlerim bakın bu tip konuşmalar olayı fantastikleştirme ve önemsetmedir

Bir olayı değerli kılmak istiyorsan çıkmaza sokar umut aratırsın. Kolaylaştırırsan kıymeti olmaz

Ondan bu tip olaylar yani söylemler çok olur hocalar arasında özellikle medyumlar arasında onun için aldırmayın asla

Aslında buda insanların cehaletidir, insanlar kandırılmayı değilde gerçeği sevmeye başladığı zaman bu durumlarda ortadan kalkacaktır İnşaAllah

Çünkü Peygamber Efendimiz Emretmiştir ki '' Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız, Sevdiriniz nefret ettirmeyiniz ''

Peygamber Efendimiz 'in Emri Şerifler 'i Ortadayken ve Bizlere İnsanlığı Öğretip Yol Gösterirken, emre uyanları önemsememek ve hiçe saymak bir nevi O Emre Uyan insanları Emre Uyduğuna pişman etmeye çalışmaktır

Yani sen niye Peygamber Efendimiz 'in Emri Şerifleri 'ne uydun kolaylaştırdın, bak işte böyle zulmeder ve hiçe sayarım seni kolaylaştırırsan demektir bir nevi

Allah Korusun Amin.

Ulvi Hoca / 2011

Üst Alt