Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Bu Güven Hocalarımın Eseri

Fecir

Onbaşı
Değerli kardeşlerim;
Bundan bir kaç gece önce, yatmış uykumun gelmesini bekliyordum ( hep bekletir, pek de gelmez :3: ) hayatımda hiç yaşamadığım bir şey oldu...
Garip bir ses çıkartan bir varlık burnumdan içeri girdi... O an belkide bir saniyeden daha kısa bir sürede şunlar geçti aklımdan.
- Kıymetli Zümrüt hocamın bana , hazırlıklı olmamı, Talebe olduğum için benimle uğraşılacağını söylemesi...
- "Sizden birisi uyandığı zaman, üç defa burnuna su alıp versin. Çünkü şeytan onun genzinde geceler.” (Buhari, Bed’ul-Halk, 11; Müslim, Taharet, 23; Nesai, Taharet, 73/90; A. Hanbel, Müsned, II/352.) hadisi şerifi.
- Nurkul hocam'ın korkmamız gerektiğini,bir varlık hissettiğimizde sadece gitmesini istememizi, çünkü Pek kıymetli Ulvi hocamızın bizleri koruma altına aldığını söylediği sözleri...

Konuya dönmek kaydıyla şunları da yazmak zorundayım kardeşlerim.
Tekrar ediyorum bunlar belkide bir saniyeden daha kısa bir sürede geçti aklımdan. Rabbim Nasıl bir beyin bahşetmişse bizlere bunlar aklımızdan ışık hızından daha hızlı geçiyor, muhakeme oluyor ve karar veriyoruz. Hikmetinden Sual olunmaz...verdiğin her nimete, vermediklerine de ayrı ayrı, yarattıklarının sayısı kadar Hamd-u Senalar olsun Allah'ım...

İşte bu düşünceler aklımdan geçer geçmez yaptığım tek şey burnumdan giren varlığa seslendim ( düşüncelerimle )
"Ben her türlü korkudan Rabbime sığınırım ve sonrasında da Hocalarıma güvenirim.. Geldiğin gibi git"... dememe kalmadan aynı o sesle çıktı gitti her neyse o varlık.

Eğer bu, normal şartlarda, hocalarımı tanımadan önce olsaydı, bana nasıl bir korku yaşatırdı tahmin bile edemiyorum... belki de sadece korkuyla başlayan bir çok hastalığa bile neden olabilirdi...

Başta Ulvi Hatip hocam olmak üzere Nurkul hocamdan ve İlmini Ehli Sünnet yolunda kullanan tüm hocalarımızdan Allah Razı Olsun.. Rabbim ilimlerini arttırarak daim eylesin İnşaALLAH...

hanne

Uzman Çavuş
maşAllah ...Allah razı olsun hocalarımızdan...bende bikaç gün önce gece buna benzer bişiy yaşadım ..aynı gecemi rahatsız edildik acaba fecir abi :))ben talebede degilim ama....
gece saat 4 ile 6 arası uyandırıldım vucudumda bi sıkıntı var geri tam uyumak üzereydim ama uyumadan yatagımın ayak kısmına birisi geldi oturdu öyle bir agırlık varki kımıldıyamadım aynı agırlık daha sonra tüm vucudumu sardı resmen birisi bana sarıldı ve sıkıyor kımıldıyamıyorum sesleniyorum sesim çıkmıyor hemen aklıma ULVİ hocalarımız geldi özelliklede NURKUL hocam iç sesimle onlardan yardım istememle beraber vucudumu saran varlık beni bıraktı ama bırakırkende öyle bir nefes şeklinde ses çıkardıki o ses iki gün kulagımda kaldı daha sonra hemen kalktım karşı duvarda parlak ateş gibi bi ışık kayboldu gitti.. beni özellikle geceleri çok rahatsız ederlerdi ve bunları çok hissederdim hocalarımla tanıştıktan sonra çok nadir arada olmaya başladı zaten hocalarımızın adını duymaları yeterli oluyor o yüzden korkmuyorum Allah razı olsun Ulvi hocalarımızdan...abimin yazısını görünce bende sizlerle paylaşmak istedim yakın bir zamanda yaşadıgım bu olayı ve hocalarımızın gücünün farkına varmanızı. maşAllah maşAllah..Rabbim hocalarımıza güç kuvvet versin işlerini kolaylaştırsın ilimlerine ilim katsın inşAllah..onları yetiştiren ana babadan ve hocalarından Allah razı olsun...

ipek

Uzman Onbaşı
maşaAllah hepinize ya vuv neler olmuş : )
hocalarımıza da maşaAllah Rabbim razı olsun hepsinden...

Üst Alt