Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Cinler Hakkında Nurer Hocanın Cevapladığı Sorular

ff;10704' Alıntı:
Arkadaşlar, bu başlık altında cinler hakkında her yerde yazılmayan, sizin merak ettiğiniz, hatta saçma olaibleceğine inandığınız için soramadığınız soruları toplayalım mı? Tabi cevap bekleme kaygısı olmadan.
Kim bilir belki birileri ilerde bunların cevaplarını verebilir.
Size örnek 3 soru benden...

1- Cinlerin boyutunda onların da binek hayvanları olduğu anlatılır, peki bu hayvanlar bizim at yada diğer binek hayvanların benzerleri mi yoksa çok daha farklı hayvanlar mı.
2- Bu hayvanlar da farkında olmadan bizim boyutumuza geçip bimeden de olsa zarar verebilirler mi?
3- Cinlerin kendi boyutlarında kıyafetleri varsa bu kıyafetlerin materyali yada yapım şekli nedir?
Nurer Hoca:
1- Cinler aleminin bitki ve hayvanlarıyla zahir alemin bitki ve hayvanları aynı şekildedir şekil değişikliği yoktur
2- İstersen geçirtirebilirsin bunu en iyi mığrıbiye tam hakim olanlar yapar onlar cin atlarını açığa çıkartarak yolculuk yapabilirler
3- Cin kıyafetlerinin materyalleri yine kumaştır ama kendi aleminin bitkilerinden elde edilen kumaş

kk;10704' Alıntı:
. benim de bir sorum olacak. bilerek veya bilmeyerek biz bir şeyler yaptığımızda niye zarar veriyorlar. en azından ilgilenmesinler. böyle bir şey olamaz mı ? üstelik biz onları görmüyoruz onlar bizi görüyorlar. onların dikkat etmeleri gerekir. biz bilerek görerek zarar vermeyiz ki onlara. neden yanlışlıkla olsa dahi onlara zarar verdiğimizde intikam alıyorlar, musallat oluyorlar.
Nurer Hoca: Aslında sen onlara zarar veremezsin o bir görevlendirmedir ama hocalara sırlarını ifşa etmemek için zarar gördük derler

fnk;10704' Alıntı:
Bilindği zannedilen ama aslında gerçek cevabı çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir soru da benden.

- Peri nedir? Cinlerden farkı nedir?

Nurer Hoca: Peri halk inanışına göre cinin dişisidir ama cinler gibi cinlerden ayrı bir taifedir
Çoğu zaman cinlerle çatışırlar ruhanileri zahirde de etkilidir ve tehlikelidir
Genellikle manevi insanların kontrolü altına girerek iş yaparlar

fnzfk;10704' Alıntı:
benim de bir sorum var tek sayılı günler onların toplantı günleriymiş ?
Nurer Hoca: Öyle bir şey yok cinlerin günleri çarşambadır

;10704' Alıntı:
Cinlerin şekli şemaline dair bir çok tarif mevcut.
Kimi diyor ki, gençleri iri, yaşlıları cüce veya kimine göre de hepsi cüce.
Kulakları kedi - eşek kulağı gibi, gözleri büyük falan filan.
Kimisi diyor ki duman gibi, gölge gibi, ışık gibi vs.
Kimisi de diyor ki, onların asıl şeklini bizler göremeyiz. Onlar girdikleri çeşitli kılıklardır.
Bunlardan hangisi doğru?
Bir de denir ki, bizim boyutumuzda geçici olarak bize benzer şekiller alırlar. Tanıdıklarımızın kılığına girerler. Fakat ya ayakları terstir, ya dişleri tırnakları uzundur falan mutlaka bir farkları olur. Pek çok insan onları bu şekilde gördüklerini anlatıyorlar. Peki madem bu kadar hikaye anlatılıyor, hiç böyle göründükleri sırada fotoğraflarını çeken olmamış mı? Resimlerde nasıl çıkıyorlar acaba? Yoksa bu görünmeler gerçekte değil de kişinin beyninde mi olup bitiyor? Hani şu meşhur tabirle "beyne impuls gönderme" durumları mıdır sadece? Zîrâ bu görünmeler nedense kişilere hep yalnızken oluyor.
Onlara dokunmak veya onların bize, eşyalara dokunması nasıl bir şey?
Kimisi diyor ki, elim ona çarpınca onu farkettim.
Kimisi diyor ki, arkamda olduğunu hissettim, ona dokundum, ıslak tüylü gibiydi.
Kimisi diyor ki, cinin göğsüne iğne batırıp esir ettim, yıllardır ev işlerinde hanımıma yardım ediyor.
Yahu hani bu varlıkların fiziki bedeni yoktu? peki bunlar ne?
Nurer Hoca: Cinlerin hiçbiri 1 metreden uzun değildir ayaklarıda ters değildir
Ama göründükleri insanın bakım seviyesi ve hafızasındaki bilgilere, korkularına göre değişik şekillerde görükebilirler
İğneyle felan esir edemezsin bu esir etme şeklini farkındasız seviye sahibi insanlar yapabilirler

;10704' Alıntı:
valla kardeşim bu iğne meselesini bende duydum bide eline bi kibrit al seni yakarım diye tehtid et diyolarr.i?
Nurer Hoca: Kibritten ve ateşten asla korkmazlar ateş bakımları vardır ateşte görüntü alır çağrır ve konuşursun

;10704' Alıntı:
cinlerin hayvanlari gozle gorulmeyen """"""MIKROPLARDIR"""""" bu kadar yeter sanirim.. Peri meseleside Ifritlerin karilarina Peri demisler Iran'lilar, yani irandan gelme bir kelime....
Nurer Hoca: peri olarak Kimisi cinin dişisine kimisi ifrit eşine demiş ama bunlar halk dilidir gerçekte ayrı ateşten bir taifedir cinler gibi

;10704' Alıntı:
cinler hayvan kılığına girdiklerinde hayvan ölünce onlarda niye ölürler ?
Nurer Hoca: Cinler hayvan kılığına girdiğinde hayvanlar öldüğünde ölmezler

;10704' Alıntı:
Aklıma gelen başka bir soru.
Madem cinlerin ve hayvanlarının yiyecekleri kemik ve hayvan pisliği ise, cinlerin de bu boyut dışında başka boyutlarda da yaşadıklarını biliyorsak orada bu tür yiyecekleri nasıl temin ediyorlar

Nurer Hoca: Bu yiyecekler bu dünyada zahir alemdeki yiyecekleridir kendi alemlerinde de ayrıyeten yiyecekleri vardır yinede Allah Bilir

;10704' Alıntı:
bence onların yemek yememeleri lazım. madde değilki onlar yemek yiyecekler. koku olabilir yemekleri.
Nurer Hoca: Doğru bu dünyadaki en önemli gıda kaynaklarından biride kokudur

;10704' Alıntı:
onların hayvanları vardır evet.atları 2 bacaklı (ön ve arkada birer bacak) olmak kaydı ile tavukları tek bacaklı ve tek gözlüdür cinlerde ı soy hepsi de birbirinden şekil cüsse boy ve özellik olarak farklıdır hatta beslenme olarak da farklıdır konu çok uzun bu kadarla iktifa etmek yeterli sanırım şu an saygılarımla
Nurer Hoca: Yanlış
İnsanlardaki denge sistemi onlarda da geçerlidir atları 4 ayaklı tavukları 2 ayaklıdır
Şekil olarak farklı ama boy olarak hepsi aynıdır

;10704' Alıntı:
onların her birinin beslenmesi ayrıdır yemeklerin yaydığı enerji ile beslenir bir kısmı ışığın yaydığı enerji ile bir kısmı suyun yaydığı enerji ile bir kısmı havanın çok uzun bir mesele onlar akıllı şuurlu şekilli birer enerjidir.. Saygılarımla
Nurer Hoca: Yanlış
Bize göre cisimsiz olabilirler ama kendi dünyalarına göre cisimlidirler
Açıktan gıda tüketirler

;10704' Alıntı:
Her cin iblis olmayabilir ama her iblis cin değil midir?
Nurer Hoca: İblislerle cinler ayrıdır şeytan lanetlenip kovulduktan sonra şekli değişmiş ve yeni bir taife çıkmıştır
Yinede Allah Bilir

;10704' Alıntı:
:en tehlikelileri hangileri soyadı şin olanlarmı
Nurer Hoca: En tehlikelileri abulcinik taifelerdir ama duruma görede değişir
Mığrıbi taifelerde oldukça acımazısdır

;10704' Alıntı:
onlardada müslüman,hırıstıyan,budist olan var..peki besmeleyle müslümanı giderde..müslüman olmayanı için ne yapmak lazım
Nurer Hoca: Besmeleyle Müslüman olmayanı gider Müslüman gitmez çünkü oda Besmele çeker

;10704' Alıntı:
Para olarak soğan kabuğu mu kullanırlar?..Nerde okuduğumu anımsayamadığım için kaynak belirtemeyeceğim ama biryerde soğan kabuğunu para olarak kullandıkları için yakılmasından hoşlanmadıkları yazılıydı.
Nurer Hoca: Bunu nereden duymuşsan doğru duymuşsun

;10704' Alıntı:
Bir yığın belirti sıralanıyor cinlerin insan vücudunda bulunduğuna dair.
Hepsi de rahatsızlık türü sevimsiz şeyler.
Ancak deniyor ki, bütün bu belirtiler bulunup da yine de cin olmayabilir, sebep tıbbi olabilirmiş.
Haydaaa, hepsi devrilip döküldü..
Diğer taraftan, hiç bir belirti olmaması da cinin olmadığı anlamına gelmez diyen var.
Güya müslüman cin olursa rahatsızlık vermeyebilirmiş.
Üstelik bu müslüman cinler rukyelerden de etkilenmezlermiş.
Bizimle beraber sessiz sedasız yaşayıp giderlermiş.. Aman ne güzel!
Yani bu cin konusunun neyazık ki sınırları tam olarak çizilemiyor galiba.
Netleştirmeye çalıştıkça ortalık daha da belirsizleşiyor mu ne?
Yoksa bütün bunlar bilgi kirliliği mi?

Ayrıca her doğan insanla birlikte bütün hayatı boyunca onunla yaşayacak olan bir şeytanın da doğduğu bilgisi vardı yanılmıyorsam hadislerde.
Peki bunu nereye koyacağız?
Nurer Hoca: Cin konusunun sınırları bellidir aslında ama insanlardaki bakım seviyesi farklılıkları bilgilerin farklılaşmalarını sağlar
Onun için belirsizlik doğar

;10704' Alıntı:
Pekala cok merak ediyorum cinler kendilerini müslüman gibi gösterip insanlari kandirmaya calisirmilar? Benim bir müddettir evimde var öyleleri ama emin degilim müslüman mi degilmiler.
Ve müslümansalar zarar verirmiler, bana henüz bir zararlari olmadi.
Nurer Hoca: Kardeşim Müslüman Olmadıkları halde kendilerini Müslüman Olarak çok rahat gösterebilirler
Zarar vermek sadece vücuda değil aynı zamanda İman'adır
Cinlerden gelen bilgiyi ispat ve doğru kabul etmezsen sorun olmaz

;10704' Alıntı:
benimde bir sorum olacak nurer kardeşim cevaplarsan sevinirim benden önce bir başkası sordumu bilmiyorum
cinlerle insanlar evlenebilir pekiiii doğan dünyaya gelen çocuklar cin mi olur insanmı?
Nurer Hoca: Allah Razı Olsun kardeşim
Evlenebilir doğan çocuklar cin olur insan olmaz
Ama cinlerle insanların evliliğinde insanlar fazla yaşamazlar boğar yada kaza geçittirirler
İyi değildir ve tehlikelidir
Uzak durmak lazım bence

;10704' Alıntı:
Bu cinlerden olan çocuklar, cinlerin olduğu boyutta mı yaşarlar? kısaca açıklayabilir misiniz?

Nurer Hoca: Evet cinlerin boyutunda yaşarlar

;10704' Alıntı:
Cinler insan sülietinde gözümüze görünürler mi? Onları insan sanıp anlamadan sohbet edebilir miyiz?
Nurer Hoca: Hayır genel olarak olmaz milyonda bir olduğu olmuştur

;10704' Alıntı:
Peki kadın bizim boyutumuzdaysa, erkek öbür boyuttaysa ve evlendiyseler. Kadın anne adayı olursa nasıl olacak biraz anlatabilirmisiniz. Selametle
Nurer Hoca: Kadın hamile kalır ama insan hamileliği değildir bu
Rüya gibi bir ortamda çocuğunu doğurur, çocuklar cin olur

;10704' Alıntı:
Teşekkürler cevab için, fakat bu cin kadınları hangi yol ile gebe kalırlar? insan bu cinne ne aktarır?
Nurer Hoca: Hiç gece rüyalanıpta gündüz banyo yapmak zorunda kalmadınmı
Olay gibi birşey, ama onların zahire çıkma yada senin onların alemine yaklaşabilme şekline göre hafif değişiklikler gösterir

Hafız İbn-i Hacer, İbn-i Abbas ( R. A. ) ' dan rivayet ediyor :
'' Kişi, eğer adet halinde olan hanımı ile cinsi temasta bulunursa şeytan ondan önce davranır. Kadın ondan hamile kalır ve doğan çocuk da muhannes olur. Muhannesler cinlerin çocuklarıdır... ''

Burda bir insan kadının şeytandan cin çocukları doğurabileceğini gösteriyor
Bu arada cinlerle evli insanlar şahsım olarak bende tanıdım cinlerden çocukları vardı
Demekki karşılaştığımız olaylar farklı hatta bir ikisini cinlerden eşinden benim tanıdığım bazı insanlar boşattı

2009

Bizimde bir sorumuz var yüksek müsadenizle. Cinlerin en iyisi kim en kötüsü kim ve hangi kabiledir bunlar

Üst Alt