Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

gönül gözü ile görmek bu mudur ?

hanne

Uzman Çavuş
Hastahanenin bir odası:
İki hasta uzu zamandır tedavi görüyorlar.Pencerenin yanında yatan hasta ,sürekli dışarı bakıyor ve hiç konuşmuyormuş.Hemen yanındaki hasta ,bir gün dayanamaz sorar.Kardeş pencereden ne görüyorsun ,banada anlatırmısın.
Pencere kenarındaki hasta ,hay hay der başlar gördüklerini anlatmaya.Parkda bugün iki çocuk salıncakta sallanıyor.Üçüncüsü boş.Simitci herzamanki gibi yine yerinde tablasındaki simitlere müşteri bekliyor.Okulun zili çaldı,çocuk sesleri bahçeyi çınlatıyor.Beş çocuk simitciye gelip iki simit alıp beşe bölüp koşuşturdular.Parkda bir anne düşen küçük çocuğunu öpüp okşayıp üstünü temizleyip kucaklıyor.İki aşık yine ağacın altındaki banka aynı saatte gelip oturdular,el ele.Elinde renk renk balonlarla baloncu geçiyor,mavi,kırmızı,beyaz,sarı balonlarla.Bugün denizde çok sakin,hafif hafif bir meltem esiyor denizden,parkın erguvanlarıda açmış heryer sanki mor renge boyanmış,parkın kenarındaki iki erik ağaçlarıda sanki gelinlik giymiş gibi beyazlara bürünmüş sallanıyorlar.
Pencere kenarındaki hasta ,yanındaki yatalak olan hastaya bu gördüklerini anlatır.
Birgün pencere kenarındaki hasta kriz geçiriyor,çok kötü durumdadır.Yanındaki hasta düğmeye bassa doktor gelebilecek ama nedense çağırmak istemiyor.Çünkü o hasta ölürse pencere kenarına o geçecek ve o güzellikleri artık kendisi görecektir,öyle düşünür ve uygular.Doktor gelmeyince pencere kenarındaki hasta ölür.
İlgililer alıp morg'a götürürler.Boşalan yere sıradaki hastayı pencere kenarına getirirler.Çok sevinen hasta ,yan dönerek hemen pencereden bakmak ister,heyacanla,çok merak ettiği,o anlatılan parkı görmek için Ama ,oda ne! karşısı bir “duvar.

NOT: Bu olayı, sizler nasıl değerlendiriyorsunuz?

1- Pencere kenarındaki hasta-gerçekten gönül gözü ilemi anlattı.?
2- Pencere kenarındaki hasta-Moral verip ,hastanın maneviyatını yükseltmekmi iistedi.?
3- İkinci hasta ,nefsine uyup,pencere tarafına geçip,gerçekten,parkı görmekmi istedi.?
alıntı

Üst Alt