Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Hocaların Hocası Nurer Hocadan İnciler

1. Forumumuzdaki nickinizin anlamı nedir...? Neden bu nicki kullanıyorsunuz...? Ne işle meşkulsünüz...?

nurer nikini Hocalarım layık gördü, işim kulluk, yaşantım İslam, uğraşım Ehli Sünnet

Zamane olay ve etkilenmeleri olmaz bizde, zaman oyundur asıl olan değişmez bizde

2 Kitap mı? televizyon mu? internete mi? sizin için önce gelir?

Önce kulluk ve İlim gelir buna yardımcı olan herşey sıraya girebilir ama televizyonla pek işim olmaz

İnternetle pek alakalı değilim bir senedir yaklaşık, Kitaplarım ise önümden kalkmaz Şükür Allah 'a

3.Sabır sukunet dua sizce hangisi önce gelir?

Sabır süküt Dua üçüde aynıdır farklı değiller birbirinden

Sükut sabırdan gelir sabır Şükürden gelir Şükür Hamddan Gelir, Hamd ise zaten Duadır

Ulvi hocam için ne düşünüyorsunuz çalışkan öğrencimi

ulvi İlmi tasdiklenmiş Alimliği Kabul Görmüş Emmim Oğludur

İnşaAllah dahada iyi olacak güzel bulduğum insanlardan biridir

Alıntı:
semihbaba4125 Rumuzlu Üyeden Alıntı

tamam abim hemen soruyorum ben ilk soruyu nurer hoca beni seviyo mu acaba ?

Biz yaradan 'ın Sevdiğini sever, Sevmediğini sevmeyiz, onun içindirki seni sevip sevmediğimizi anca Allahu Teala Bilir

Bizler Yaradılanı sevmeyiz Yaradan 'dan Ötürü, Bizler Yaradan 'ın Sevdiğini Sever Sevmediğini Sevmeyiz Yaradan 'dan Ötürü

Sabit Olarak Bilinenler harici ise Yaradan 'ın bir yaratılmışı sevip sevmediğini bilemeyeceğimizden dolayıdırki de bilmediğimiz bir şeyi ne severiz ne sevmeyiz Rab 'bimiz Bilir der çıkarız

---Nurer Hocadan Sözler---

- Asıl olan Asrı Saadet'tir orda ne denilmişse O'dur ötesinin bağlayıcılığı yoktur İlhami bilgiyle zahire hüküm olunmaz çünkü ilhamın nerden geldiği bilinmez

- Duygunun merkezi kalptir beyin hissin merkezidir
Beynin senin yazdığın yazıdaki noktası bağlantı merkezi olmasıdır aynı televizyon gibi
Yani şuna benzer görüntünün merkezi televizyonmu yoksa vericimi
Ama televizyon ölümü gerçekleşmiş insanlarda hiçbir görüntü olmamaktadır
Böyle olması görüntünün televizyona ait olduğunu göstermez

- Kalp bir robottaki bellek yani hafıza kartıdır beyin ise robotun kumanda merkezi yani tam otomatik motoru. Onun için robotun iyiye mi kötüye mi hizmet edeceğini kalp yani bellek kartı belirler beyin bu belirlenen de görevi yerine getirir geliştirir uygular gelişimlerle ilgili kalple bağlantıya girerek yeni komutlar alır duyguların değişimi

- Hadimler daha güçlü ve bilgili insanlar tarafından alıkonulup kendi hizmetlerinde kullanılabilirler. Yani Hadim çalma değilde gaspetme vardır. Bir insanın elinin emeğini onun cahillik, zayıflık ve acizliğinden faydalanarak elinden almak hiçbirşeye girmez. Ulaşabildiğine şükredip ulaşamadığına nail olanları takdir edeceksin sistem budur.

- Havas İlmi eski Alimler tarafından çıkarılmış hissi ilimlerdir ve zaman içinde gelişmiştir. Bu İlmin Ricalı Gayb ile uzaktan yakından alakası yoktur.

- Herkes kendi bildiğine göre hükmeder bildiklerinin dışında yabancı bir şeye denk gelirlerse garipser ve yadırgarlarlar. Onun için gülmeleri doğaldır gördüklerimiz ve bildiklerimiz farklı. Ama ilmin kuralı senin yaptığın gibi araştırmak ve ispat istemektir. Eğer bunu yapmadan bir insan direk gülüyorsa o Alim değil sadece İlmi Kullanan bir cahildir. Eski avrupada dünya yuvarlak dedi diye Galilei idama gitmiştir. Ama şimdi dünya yuvarlaktır tüm insanlık kabul etmiştir Bilmemek olmadığını asla göstermez Mühim olan araştırabilmek İlmin gereği de budur zaten.

- Dört Durum
Renk vardır
Kör görmez inkar eder
Kör olmayan görür kabul eder
Alim iki grubada aldırmaz araştırmaya gider
Cahil anlamaz alay eder.

- Dağlar sabittir ama asla kaybolmazlar bulutlar her yerdedir ama güneşten korkarlar..

- ... böyle bir güç tek kişinin elinde değildir parçalı halde çok kişinin elindedir..Bunlara karşı dünyada oluşmuş ve birikmiş enerjilerin diyelim oluşturduğu kalkansal devamlılık vardır Eylemsizlik özelliği diyelim Onun için bu güç dünyanın gidişatını değiştiremez ama metrikste olduğu gibi kısmi müdahalelerde bulunabilir. Dünyanın gidişatını değiştirebilmek için dünyayı teşkil eden manevi varlıklanmayı tamamen silip yeni bir manevi oluşum başlatmak lazımdır ki. Bunuda kim yapabilir ancak Allah Bilir

- Hocayla talebesi ruh ikizi gibidir biri diğerinin ayağını kaldırdığı yere ayak basar. Onun için hem çok insandırlar hemde tek..

- Hani kimde tevazu hani kimde efendilik Hadis'te derki '' Sevdiriniz nefret ettirmeyiniz, kolaylaştırınız zorlaştırmayınız ''
Ben çok Müslüman geçinen gördüm davası sadece ranttır menfaati bozulunca yada birinin menfaatini bozacağını hissedince o beğenmediğin cinderlerden bile şahsiyet ve kişilik olarak aşağılara inen çok zavallı gördüm
Her insanın iki yüzü vardır her zaman
Bir millete gösterdiği reklam yüzü yani temiz yüzü
Diğeri menfaat, hırs, günaha ait olan gerçek yüzü kişilik yüzü
Rivayete göre kırkların girdiği tek hayvan şekli güvercinlermiş niye biliyormusun mahlukat içinde en zararsız hayvan onlar imiş
Havas dediğin zaten cinciliğin temelidir ayrıyaten cincilik diye bir ilim yoktur
Havasla uğraşıyorsan seninde geleceğin cinciliktir etkisi başlamış bile sende
Hem cincilik ilimleriyle uğraşıp hemde cincileremi laf atıyorsun çok şahane
Adam olan hal hareket konuşma ve tavırlarıyla bellidir sataşmalar zavallılara aittir
Edep yok adap yok vakar yok laf çok sonrada derki adam yok
Bazıları gerçektir ömür boyu afata uğratır adamı bence fazla yazma
Dediğime inanmıyorsan nurer doğrumu diyor diye git Hazret dediğin Kendiyas'a sor

- Sırrın olduğu yerde formüle gerek yoktur..

- Astrolojiye inanmak şirkmidir değilmidir bilmem ama ben zaten astrolojiyi sevmem
Bana hoş ve boş gelir

- Bakın Manevi Alemden gelen bilgiyle zahire hükmolunmaz
Vefk yada Esmalar'da Ulvi görevliler veya Hadimler Melekler'dir demek sadece bir iddiadır ama kesinlikle ispatı yoktur
Onun için ne doğru kabul etmek lazım nede red etmek en iyisi Allah Bilir demek
Zaten Uyulması Gereken Tek Yer Vardır Asrı Saadet

- inisiye kullanım olarak biliçdışı bağlantı ve görsel temas sağlamış kişilerin, kullandığı bir güç sistemidir.
İnisiyeyi kullanan arkadaşlar bunun ruhsal bir enerji ve evrenin kozmik enerjisinin kullanımı olduğunu iddia eder ve zannederler
Ama yapılan araştırmalar göstermiştir ki şahsi bazda, bu kullnılan güç cinler aleminden ve düz gruplardan kaynaklanmakta, hissiyle bağlantıya girdikleri insanın düşüncelerini baz alarak diğer insanlar üzerinde etki ve tesir oluşturmakta insanlara istidraç halinin hafifletilmiş şeklini yaşatmaktadırlar
Ama inisiyeyi kabul eden insanlara gerçekte zarar vermekte ve hislerini istemdışı bağlantıya açarak korku ve
işkencede etmektedirler ( herkeste değil bazılarında )
İnisiyeyi kullanmamak ve uygulamalarına katılmamak bence daha doğru ve hoştur

- Türbe ve Ziyaretler'den Hadimler gelmezler sadece görevlileri takipçi olur.
Takipçilerlede bağlantıya girilemez onlar bir nevi gizli yardımcıdırlar

- Gök katlarına bile çıkmaktan aciz cinler Cehennem'i asla gösteremezler.
Niye cinlerde Cehennem'de yanmıyacaklarmı girdikleri zaman yanmadan nasıl duracaklar

- atasözüdür cahilin cahilliği saldırmasından belli olur yüzünden değil
'' Dosta düşmana kapımız açık isteyen kılıcıyla gelir kafasını verir isteyen edebiyle gelir ikramını görür '' --------------------
Yada başka bir atasözü '' Arşının olduğu yerde haleb aranmaz ''

2010 - 2011

Devamı Gelecek İnşaAllah

Son düzenleme:
Üst Alt