Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

İnsan Nasıl Savaşırmış

canasu25

Çavuş
Günümüzde yaşanan savaşlar,işgalleri,haberlerde hergün duymaya âşina olduğumuz gerçekleri unutmadan bir telgrafa bakalım şimdi de:.

Tarih 20 Temmuz 1915.Yer Çanakkale...saavaş bütün dehşetiyle sürüyordu.Reuter telgraf ajansı'nın Çanakkale muhabiri,Londra'daki ajans merkezine savaşın gidişatını anlatırken,savaşın insanî boyutunu öne çıkaran bir haber geçer:

" Türkler pek merdane ve soylu bir tarzda harp ediyor.Bunlardan biri şiddetli ateş altında olduğu halde,askerlerimizden birinin yarasını sarmak gayretinde.Diğeri yaralı bir Avustralyalı askerin yanına bir şişe su bırakarak insanî bir harekette bulunuyor.Mert Türk askerlerinden bir başkası İngiliz siperlerinde uzak bir mevkide yaralı düşüp saatlerce aç ve güçsüz kalan İngiliz askerine ekmek vererek yüce bir davranış gösteriyor.Türkler'le çarpışan İngiliz askerinin hemen hepsi Türkler tarafından İngiliz esirlere iyi muamele yapıldığı konusunda hemfikir".
 
K

Korunacak Bilgiler

Guest
Asalet ve Şeref Türk 'ün Kanında var, Dinini kaybeden asaletinden olur

Ben şu an hareket tarzından yaşadığı ve taşıdığı asalet ten kimin Türk Kimin yabancı kökenli olduğunu çok rahat anlayabiliyorum Şükür

Allah Razı Olsun kardeşim paylaşım için
 

canasu25

Çavuş
Asalet ve şeref Türk'ün kanında var,Dinini kaybeden asaletinden olur.Rabbim sizden razı olsun can abim Ulvi hocam.çok haklısınız
 
Dedemin babası Çanakkale cephesinde savaşmış ve anlattığına göre İngiliz askerleri cephede zehirli ekmekler koyuyorlarmış askerlerimiz acıktığında yesinler diye. İngilizlerin çok kalleşçe savaştığını söylemiş. O kadar zor şartlarda savaşmışlar ki, belki hayal bile edemeyiz.
Allah tüm şehitlerimizden razı olsun.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt