Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Limon Yağı Mucizesi

siyang

Uzman Çavuş
Limon yağı, limon meyvesinden elde edilen faydalı aromatik yağdır. Sağlık, güzellik ve ev içinde olmak üzere pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Mutfakta Limon Yağı:

Pişirilen hamur işlerine bir damla limon yağı eklemek, güzel kabarmalarını sağlayacaktır.

2 damla limon yağı, 2 yemek kaşığı bal ve 2 bardak su ile lezzetli ev yapımı limonatalar elde edilebilir.

Taze meyve ve sebzeleri yıkamadan önce 2-3 damla limon yağı
damlatılmış suda bekletmek meyveleri temizleyecektir

Sağlık ve güzellik için limon yağı

Genel bir tuvaleti kullandıktan sonra elleri bir iki damla limon yağı ile ovalamak bakterileri öldürür.

Vücuttaki şişlikleri sabah akşam bir defa bir damla limon yağı ile ovmak şişliği ve acısını giderecektir.

Ağız ülserleri ve uçukta bir damla limon yağı acıyı hafifleterek iyileşmesine yardım eder.

Selülitli bölgelerin bir kaç damla limon yağı ile ovulması hücrelerde biriken atıkları çıkararak rahatsız edici görüntüden kurtarır.

Diş eti kanamalarında bir damla limon yağı ile ovalayın.

Siğillerde sabah akşam birer damla limon yağı ovalamak siğilleri geçirir.

Varis probleminde, varisli damarların birkaç damla limon yağı ile ovulması damarlardaki baskıyı azaltacaktır.

Limon yağı ile cildi ovalamak yapı dengeler ve gözenekleri açar bu sebeple sivilceleri önlemektedir.

Diş ve dişeti lekeleri için 1-2 damla limon yağı ile ovalamak faydalıdır.

Temizlik için limon yağı:

1 kova suya damlatılan 10 damla limon yağı ile halı ve kilimlerdeki lekeler çıkacak ve güzel kokacaklardır.

Kesme tahtası ya da bıçakların limon yağının bir damlası ile ovulması bakteri oluşumunu engeller.

Bir sprey şişesine doldurulan su ve 6 damla limon yağı ile hava temizlenir ve ferahlaşır.

Bulaşık suyuna ya da makinenin deterjan gözüne 1-2 damla limon yağı damlatmak hem güzel kokmalarını hem de iyice temizlenmelerini sağlar.

Bulaşık ve temizlik bezlerini 1 damla limon yağı damlatılan suda tüm gece bekletmek mikropları öldürür ve dezenfekte eder...

Üst Alt