Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

miraç gecesi hepimiz bu duayı okuyalım...

birgün

Uzman Onbaşı
Bismillahirrahmanirrahim
AleyhisselamManası: Allahın selamı, onun üzerine olsun.

Aleyhissalatu vesselam
Manası: Allahın salatu selamı onun üzerine olsun.

Sallallahu aleyhi ve sellem
Manası: Allahu Teala, Ona salatu selam etsin.

Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed
Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellimManası: Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)

Elhamdülillahi rabbil alemin Elhamdülillahi Rabbil alemin. Vessalatü vesselamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiin..

İlahi yarabbi ey kainati yoktan var eden ey varlıgınla bütün kainati bize bahseden ulu allahım var dediginde var eden ol dediginde olduran içinde yaşadığımız bu kainatı bizlere lütfeden bizlere bağışlayan ulu sultan kapına gelmişiz bu mübarek gecede bu miraç gecesinde kapına gelmiş olanları kapından geri çevirme yarabbi...

Bizlere omuz veren melekler vardır secde eden gönlü seninle dolu olan o meleklerinin günahsız olmalarına rağmen seni tesbih ettiklerini biliyoruz şu mirac gecesinde günahları affedilenlerden eyle bizleri yarabbi

Yüce allahın izni ve emriyle semanın bütün katlarını tek tek yükselmiş orada alacağını almış sonra yeryüzüne inmiş Hz Muhammed mustafa miracın peygamberi hatırına bizler bu gece affeyle yarabbi..

Miracda en yücelere çıkan peygamberimiz yüzü suyu hürmetine bizleri bağışla yarabbi

İlahi yarabbii günahlarımız belki çoktur 3 ayların bu ikinci kandilinde içlerimizde olan istekleri korkuları günahlarımızı affet her birimizin elleri sana açılmış bizleri bağışla yarabbi..bu gecenin hürmetine affının hürmetine bizleri bu gece geri çevirme yarabbi

İlahi Yarabbi bu gece ibadetleri yüzüne çarpılmış snein yüreğinde fitne vardır sen tam bir ihlasla gelmedin denilenlerden eyleme bizleri yarabbi mirac peygamberi takvayla yükseldi oraya bizleri günahları affedilenlerden eyle yarabbi..

Yarabbi şu mirac gecesinde resulullahın bir gecede mekkeden kuduse kudusden mekkeye döndüğü gecede bizleri affeyle yarabbi..

Ey rabbim öyle diyordu hz peygamber cennet bana okadar yaklaştırıldıki elimi uzatsaydım cennet nmeyvelerinden birini alabiliridm ilahi yarabbi bizi şu mirac gecesinde bizleri kabul eyle biz cennet icin sana secde etmedik bizleri bağışla bu gecenin yüüz suyu hürmetine bizleri günahsız kullarından eyle yarabbi..

Bizler bilmediklerimizden sorumlu tutma yarabbi ilahi yarabbi şu anda kabei muazzamanın etrafında dönenler vardır ilahi yarabbi onların dualarının kabul edilmesinin hürmetine bizlerinde dualarımızı kabul eyle yarabbi..

Yarabbi senin kaben ne kadar güzeldir senin kaben ne kadar güzel kokuyordur bir müslümanın iffeti ve şerefi kabeden daha üstündür yarabbi şereflerimizin çiğnenmesine izin verme yarabbi.
.ilim yuvasındaki tüm kardeşlerimizin,sünnet ehli yolunda yürüyen tüm mümin kardeşlerimizin,sıkıntılarını gider,darlıklarını gider ya rabbi,hayırla sonuçlandır , hocalarımızın da ilmini arrttır yarab YÜCE ALLAHIM. sen herşeye KADİRSİN.......
Cennetü muallada kabul edilen dualardan eyle yarabbi yüce allahın magfiretiyle bizlere kapılarını aç yarabbi bu gecede yaptığımız dualarımızın hürmetine günahlarımızı bağışla yarabbi bu miracı gerçek bir miraca çevirmeyi hepimize nasip eyle yarabbi..


Aminn
 
Üst Alt