Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Nurkul Hocamdan Bakım ve İlim Örneği

<zersin> hocam sözüm oldu sizlerden Allah razı olsun

<ulvi> zersin kardeşim bana değil hatem kardeşe teşekkür et Hayırlı Olsun sözün İnşaAllah gerisi gelir senin dualarını Hatem kardeş yaptı okumalar 1001 mübin okumasını senin için hatem kardeş istedi ona küsmüşsün bizden öcellikle ricada bulundu bize küstü siz yardım edin diye bizde mübin okumalarını başlattık senin duanı nasıl yapacağını hatem kardeşe öğrettik sana kızmıştım anlamamışsın o zaman

<zersin> burada yada ulvi hatipte emeği geçen hepiniz için tşk ettim hocam

<ulvi> zersin kardeşim size iyi insanlar getirdik kaybetmeyin bu arada zersin kardeşim ben nurkul hocanım ulvi değil

<zersin> olsun hocam

<ulvi> şimdi zersin kardeş en kısa zamanda hatem kardeşten özür dileyeceksin yada ben senin emanetini ondan kaldıracağım hepinizi emanet ettik insanlara küsmek neyin nesi ağlamadan gülemezsin zersin kardeşim bunu öğrenmiş oldun İnşaAllah

zersin> hocam ben küsmedim
sadece kırıldım bunu rabbimde biliyo çünkü ben hatem hocamı abi olarak gördüğüm için hocalığı ikinci sıradadır benim için ama abiliği çok kıymetli ve değerlidir

<ulvi> niye kırıldın zersin kardeşim konuyu anlattaı hatem hoca senin için yardım isterken bencede haklı yanlış anlama beni adamın üzerine yalan ve iftira ile gidiyorlar

<zersin> yok est. abi

<ulvi> kendini savunuyor hakkını istiyor

<zersin> yok onu biliyoırum abi

<ulvi> sen kaç ben kaçayım o zaman iyi insan olmasınlar

<zersin> abi önce mevlam biliyo kimse kimse yokken bile ben vardım
işte sorun ben kaçmadım aslında benim kaçmadığımı hatem abimde biliyo

<ulvi> insanlar iyi diye yalnız bırakılmaz zersin kardeşim hatem kardeş bizden sonra bu dünyada en güçlü hocalardır

<zersin> maşallah ilmi dahada artsın her namazında duamdadır abim ipek ablamda aynen öyle

<ulvi> ele geçmez bir daha bulamazsınız biz ulvi hocaların ne zaman ne olacağı belli değil tek emre bakar çekilin emrine şimdiye kadar yanımızdaydınız tedbirimizi aldık ömrünüz boyunca sizi güvenceye almaya çalıştık kendi elinizle kaçırıyorsunuz yapmayın böyle

<zersin> Allah razı olsun hocam
nurkul abi benim yaptığım bişey yokki

<ulvi> zersin kardeşim yaptığınız çok şey var herkesin bazıları bilerek isteyerek bazıları ise bilmeden istemeden sen bilmeden istemeden olansın

<zersin> o olabilir tabi abi Allah muhafaza bilerek yapmak istemem

<ulvi> diğer taraftaki benim evliyalığımı kabul etmeyeni ezerim diyor herkesi krıp dışlıyor sindirmeye çalışıyor bu taraftaki siz ona kırıldığınız yada kötülük yaptığınız zaman bile size yardımcı olmaya çalışıyor siz bu adamı diğeri için yalnız bırakıyorsunuz

<zersin> yok ben hatem abimi yanlız bırakmam abi

<ulvi> birde kırılıyor küsüyorsunuz

<zersin> küsmedim bunu yine söylemek istiyorum

<ulvi> doğru değil kardeşim bu 1001 mübin okuması amacına ulaşmıştır o okuma zaten senin için açıldı

<zersin> şükürler olsun Allah razı olsun

<ulvi> hatem kardeşimn ricası üzerine ister özrünü dile ister dileme benim diyebileceğim bu kadar Allah Razı Olsun zersin kardeşim

<zersin> ecmain olsun abi nurkul abi annemde ne var

<ulvi> Rab 'bim Şİfa nASİP eTSİN
NEYİ VAR ANNEMİZİN

<zersin> aminn kalp bölgesi dermansızlık ağlama ayaklarında ve kollarında halsizlik içinde sıkıntı bugün hemen sabah sabah zümrüt ablam ilgilendi ama o kadar olmasada hala aynı abi

<ulvi> uyuyormu annemiz uyanıkmı

<zersin> uyuyo abi ama gerekirse uyandırırım şifası daha önemli

<ulvi> canını sıkmış birde bir hafta kadar önce sanki tartışma yaşamış

<zersin> hemde nasıl abi

<ulvi> dünyaya karamsar bakmayı bırakacak annemiz biraz sessiz tartışmasında sesi pek çıkmıyor içine atıyor cevabı en fazla iki cümle onun için siz sadece üzüntü olarak algılıyorsunuz

<zersin> bu aralar çok içine kapandı saklıyosa bilemem ama

<ulvi> içine sor bakalım neler geçiyor ne kavgalar ediyor sor annemize yarın İnşaAllah

<ulvi> bu arada annemize bak bakalım uyandımı

<zersin> tamam kardeşim bakıyo abi hocam geldi annem yanımda

<ulvi> az önce dediğime inanmadın diye
ben uyandırdım

<zersin> yok abim olurmu sen ulvi abim ne dersen ben inanırım

<ulvi> zerin kardeşim sor anneye kendiliğindenmi uyanmış

<zersin> hayır kardeşim uyandırmış ama kolay kalktı abi

<ulvi> bu arada bazılarına cevap olsun kardeşin seslendi anne gözünü açtı kapadı kardeşin odaya girdi seslendi sor anneye doğrumu

<zersin> evet doğru abi evet gözünü açmış kapamış abi yoksa bu saatte bir seslenme ile hemen yanıma gelemez

<ulvi> buda bazılarına cevap olsun hani diyorlarmış ya biz onun görevlilerini aldık onun için siteye girniyorlar bakım yapmıyorlar diye şirin kardeşim bunu açmanı istiyorum sohbeti konu olarak İnşaAllah zersin kardeşim sakıncası varmı istemiyorsan açtırmam

<zersin> yok est. abi yok yok aç abi

<ulvi> zersin kardeşim anneye söyle kalbi daralmaya başlar

<zersin> hocam annem hala kalbim diyo evet başladı hocam bende onu yazıyodum :)

<ulvi> zersin kardeşim anne ağlamaya başlar gözleri dolmaya başlar

<zersin> şuan için yok abi

<ulvi> konuştur zersin kardeşim onu anne nasılsın de

<zersin> gözleri doldu şimdi hocam

<ulvi> zersin kardeşim bayıltmamı istermisin şimdi

<zersin> yok korkarım abi aman bayıltmadan iyileştir

<ulvi> bayılmayacak ama bir uyku hali çökecek bak bakalım gözleri kapanmaya başladımı

<zersin> abi zaten gözleri kapalı maşallah abiiiiii

<ulvi> Açıldı gözleri zersin kardeşim bak anneye

<zersin> açıldı ve kapandı

<ulvi> az sonra acıkırsa şaşırma
şu an açık gözleri zersin kardeşim bak gözlerine

<zersin> kapalı abi

<ulvi> doğruyu söylediğin için Allah Razı Olsun kardeşim işte hep böyle sadece doğruları istiyorum

<zersin> ecmain olsu abi yok abi neyse odur bende şükürler olsun

<ulvi> hatır yada başka şey için asla ve asla yalan yok zersin kardeşim sor annemize kalbindeki sıkıntı geçmiş mi

<zersin> okadar değil dedi
abi birde yüzü sarı annemin

<ulvi> derin bir nefes çektimi şimdi zersin kardeşim

<zersin> farketmedim çekmiş kardeşime sordum şimdi biraz daha iyiyim dedi

<ulvi> sor annemize derin nefesten sonra nefesi açıldı

<zersin> evet biraz daha açıldı kızım dedi

<ulvi> açtımı gözlerini sağa sola bakınmaya başladımı

<zersin> yok başını dayanış koltuğa uyuyo yani gözleri kapalı

<ulvi> tmm kardeşim anneye söyle biraz hareket etsin İnşaAllah

<zersin> tamam abi geziyo

<ulvi> kalbindeki sıkıntı geçmişmi sor kardeşim İnşaAllah

<zersin> evet şükürler olsun abi dediki gözlerimi açamıyodum şimdi açtım dedi

<ulvi> Rab 'bim Şİfasını Daim Etsin kardeşim sor annemize karnı acıkmıya başlamışmı şu an tok hissediyor

<zersin> evet

<ulvi> bir iki dakika içinde açlık hissetmeye başlıyacak nasipse

<zersin> hatta kardeşim bişeyler yemesini istedi akşamda bişey yememiş

<ulvi> vücudu biraz ağır işliyor

<zersin> annem iyileşmiş abi :)

<ulvi> zersin kardeşim sor annemize şu an acıkmaya başladı

<zersin> buda süper kanıt yokmuş abi

<ulvi> MaşaAllah Rab 'bim Şifasını Daim Etsin kardeşim bekle az İNşaAllah bizde kanını hızlandırırız onun

<zersin> abi teyzemde yengemde bize bieşy yapmasın inş. benim ailemi maddi manevi bitirdiler

<ulvi> yapamazlar Allah'ın İzni İle zersin kardeşim ben ulvi hocam gibi yumuşak ve güzel huylu değilim tersim terstir öyle şansını deneyen olursa dünyayı ona dar eder çıkarım Allah'ın izniyle bakma sen ulvi hocam kendini koydu ortaya insanlara zarar vermiyeyim diye ondan bu kadar konuşabildiler yoksa aynı an ağızlarını bile açtırmazdım Allah'ın İzni İle neyse kardeşim ben şu işlerimi bitireyim İnşaAllah sonra kısmet olursa yine sohbet ederiz

<zersin> Allah razı olsun abi

hanne

Uzman Çavuş
maşAllah .Allah razı olsun hocam..Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin..

zersin

Çavuş
Allah razı olsun Nurkul abimden, şükürler olsun annem bugün işine düne göre çok ama çok rahat gitti, teşekkür yazımı özellikle buraya yazıyorum buradan sanırım daha çok kişi görür diye düşündüğüm için. Annem 15 günden beri sevinciyle, üzgüntüsüyle yaşamadığı bişey kalmadı,önce cumartesi günü dedemin başına gittiğinde bayıldı, dün sabahta beni uyandırdı, çok kötü olduğunu söyledi elimden ne geliyosa yapmaya çalıştım ama işte ne yapabilirimki, hemen aklıma zümrüt ablam geldi, sağolsun olaya ablam el attı. dün benim koştırmalarım akşamda kursum olunca akşam 21:00 gibi ilk defa karşılaştım arada gerçi tel. ettim sordum ama eve geldiğinden beri uyuyomuş, yüzünü görseniz sapsarı inanın abartı yok. gece bir baktım nurkul abi buradaymış, zaten bildirmiştim konu açarak ama sohbetteyken sözlendiğimi söylemek istedim ve o anda annem aklıma geldi. Sağolsun,direk yukarıda yazıyo sanırım daha fazlasını yazmama gerek yok. Annem gecenin o saatinde yüzüne renk geldi, haa Hala yemek yiyemiyo:) Nurkul abim o başka,sanırım Fecir abime yaradı :) ve bugün gayet iyi işine gitti. Mevlam ilmini arttırsın, iki cihanda karşına çıksın inş. Seni buralaar getiren Ailene ve Tüm hocalarındanda razı olsun Nurkul abim...

maşALLAH Allah razı olsun hocam..Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin... hayırlı olsun zersin kardeşim ALLAH tamamına erdirsin.

MaşaAllah Hocam kıskanan köpekler çatlasın

güncel XD:

Üst Alt