Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Reddiye- Diyalog deyip hakaret ediyorlar. İslam Hilali ile eşcinsel haklarını aynı kareye koydular

Diyalog deyip hakaret ediyorlar. İslam Hilali ile eşcinsel haklarını aynı kareye koydular

Posted on Ocak 10, 2012
Artık yeter diyoruz! Bu ne sululuk, bu ne art niyettir böyle. Her yerde, her alanda bir hakaret. Danimarka’lıya kızıyoruz, protesto ediyoruz. Ya içimizdeki Danimarka’lıları ne yapacağız. hemde bizden gözükenleri!!…
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı AKP’li Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeni yıl tebrik kartı tam bir rezalet içeriyor.
Tebrik kartının kapağında Coexist Tolerance mesajı dini sembollerle verilmiş. Coexist, birlikte yaşam anlamına geliyor. Tolerance ise hoşgörü. Dini sembollerin yan yana kullanılmasıyla oluşturulan bu iki kelimenin yazımı için İslam hilali sadece Hıristiyanlığın haçı ve Museviliğin Magen David’i (Davud’un kalkanı/yıldızı) ile kullanılmamış. İslam hilali aynı zamanda, eşcinsel hakları, pagan, Taoizm ve neopaganist wiccanlığın sembolleriyle birlikte kullanılmış.
Eşcinsel hakları ve İslam hilali. PKK’nın dini öğretileri paganizm ve İslam hilali. Doğaya tapanlar ve İslam hilali. Taoculuk ve İslam hilali. Peki nasıl oluyor da İslam hilali bütün bunları meşrulaştırılmak için kullanılabiliyor?
Biz bunu İslam’a olan bir hakaret olarak kabul ediyoruz ve şiddetle kınıyoruz.
İSMAİLAĞA CEMAATİNİN SİTESİ - HUZURUN ADRESİ
Mustafa Kurdaş’ın Köşe Yazısı – MİLLİ GAZETE

Sabah gazeteye geldiğimde masamın üzerinde bir tomar zarf buldum her zamanki gibi. Bu seferki zarf yığını biraz daha fazla. Belli ki, birçoğu yeni yıl tebriği. Yeni yıl tebriklerinin çoğunu nerdeyse kimin bile gönderdiğine bakmaksızın çöp kutusuna atmaya hazırlanırken, bir zarf dikkatimi çekti. Zarf, ebat olarak diğerlerinden biraz büyük. Dahası postaya TBMM’den verilmiş. Genelde milletvekillerinin yeni yıl tebriklerini Ankara gazetecilerine gönderdiğini bildiğim için, İstanbul’a gelen bu tebrik merakımı biraz daha celbetti.
Zarfı açar açmaz ilk tepkim “Bu da ne!” demek oldu. Şaşkına dönmüştüm. Zarftan çıkan sıradan bir yeni yıl kartı değildi. Kimin gönderdiği artık daha da önem taşımıştı bu kartı. Ama önce kartın kapağındaki şifreyi çözmem gerekiyordu. Şifre diyorum çünkü sembollerle yazılmış iki kelime vardı. Semboller benim açımdan bildik semboller. Ama sembollerin yan yana getirilmesiyle yazılan kelimeler de en az semboller kadar mühimdi. Kelimenin ikincisini okumak zor olmadı. “Tolerance”. Ama birincisini hala tam anlamıyla çözememiştim. Birkaç dakika sonra nihayet sembollerin birinci kelimesini de okuyabildim: Coexist.
Mor bir zemin üzerine, sembollerle yazılmış mesaj “Coexist Tolerance” idi.
Kartın kapağını araladım. “Yeni yılınız kutlu olsun” diyen Mevlüt Çavuşoğlu idi. 6 dilde yazılmıştı yeni yıl tebriği. Malum Çavuşoğlu AKP Antalya Milletvekili. Ama O, “Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı” titrini kullanmıştı. Dış kapak mesajı “Coexist Tolerance” olan kartta iç kapak mesajı olaraksa Hz. Mevlana’nın “Şefkat ve merhamette güneş gibi ol. Hoşgörüde deniz gibi ol” sözüne yer verilmişti.
Verilmek istenen mesaj iki kelimeyle ve sembollerle işlenmiş karta.
Coexist, bir arada var olmak, birlikte yaşam demek.
Tolerance ise hoşgörü.
Sadece iki kelime deyip geçmek de yanlış olacak. Bu iki kelime yeni küresel oluşumun iki anahtar kavramı. Hafifletilmiş, ılımlı, uyumlu ve uyuşturulmuş İslam projesinin de zeminini bu iki kelime oluşturuyor. İslamı adeta hapseden Dinlerarası Diyalog çalışmalarının da temeli bu iki kelime. Coexist ve Tolerance kavramları İslami bütün kavramları yerle bir etmeye matuf kavram emperyalizminin, siyasi teslimiyetin de adeta kıblesi.
Sembollerle kurgulanan proje

Gelelim şu sembollere. İslamın hilali, Museviliğin Magan David’i (Davud’un kalkanı), Hıristiyanlığın haçı. Bu üç sembolü yan yana son zamanlarda çok gördük. Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı projelerinde ve bu projelerin Dinler Bahçesi, Dinler Parkı uygulamalarında Hilal, Haç ve David’in yıldızı/kalkanı hep yan yana bize sunuldu. İmamlar, hahamlar ve papazlar aynı masa etrafında çokça gösterildi. Artık vaka-i adiyeden bu kareler. Kamuoyu neredeyse bu görüntülere alıştırıldı, tepkisizleştirildi.
Diğer semboller daha da ilginç. Coexist ve Tolerance kelimeleri yazılırken hilal, haç ve İsrail yıldızının yanına barış, eşcinsel hakları, pagan, taoizm, wicca/Bahaiciliğin sembolleri de konulmuş. Önce hak din diye Hilalin yanına haç ve David yıldızı konuluyor. Şimdi de bunlara yenileri ekleniyor. Coexist’i (birlikte yaşam) sembollerle ifade eden yazıların bütün dünyada küpelere, t-shirtlere, bilekliklere, duvarlara işlendiğini, fotoğraflarla güçlendirildiğini görünce bu akımın nasıl küreselleştirildiğini de görebiliyorsunuz.
İslamın hilaliyle eşcinsel hakları yanyana

Düşünebiliyor musunuz İslam’ın hilali ile gay haklarının sembolü yan yana.
Başbakan Erdoğan haklı olarak PKK’yı anlatırken paganizme vurgu yapıyor, ama AKPM Başkanı seçildiği zaman Türkiye’de nerdeyse bayram edilen AKP’li Mevlüt Çavuşoğlu yeni yıl tebriğinde Coexist yazarken İslam hilali ile pagan sembolünü birlikte kullanabiliyor.
Ezana, başörtüsüne, minareye tolerans yok

Gay haklarının sembolünün kullanıldığı bir kavram diğer taraftan Hazreti Mevlana’nın sözüyle meşrulaştırılmaya çalışılıyor. İktidar partisine bunun izahı var mı diye soracağım ama, son dönemde Türkiye’de AB’ye uyum adına eşcinsellere dernek kurma hakkı verildiğini hatırlayınca bu soru anlamsızlaşıveriyor kafamda.
Paganlarla birlikte yaşam, eşcinsellerle birlikte yaşam, Taocularla birlikte yaşam, doğaya tapan neopaganist wiccanlarla birlikte yaşam. Kim hoş görebilir böyle bir hezeyanı sayın Çavuşoğlu.
Başörtüsüne, ezana, minarelere tolerans göstermeyip yasaklayan, Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)’e karikatürlerle saldıran bir Avrupa’yı görün artık. İsrail’in bir inanç öğretisi adına yaptıklarını görün artık.
Hazreti Mevlana’nın gay haklarına, paganizme, Taoculuğa, İsrail’in yaptıklarına, her fırsatta Efendimiz (s.a.v)’e hakaret eden Batıya hoş görüyle bakabileceğini nasıl düşünebilirsiniz!
Kime, neye hizmet ediyorsunuz Allah aşkına!
Bırakın bu Dinlerarası Diyalog safsatalarını.
Allah (c.c) indinde tek din İslam’dır.

Üst Alt