Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Reddiye-Fuhuş yuvasına muta nikahı için fetva istediler

Fuhuş yuvasına muta nikahı için fetva istedilerGenelevi’ni “Hep beraber tövbe edelim” demek yerine zina ve fuhuş yuvaları sıfatından çıkarıp din kılıfına sokmak isteyenler “ŞİA” belasına sarılıyor. Genelevleri “muta nikahı” ile işletilsin diye Diyanette fetva bile istediler. İşte o haber…
İnsanca Yaşamı Destekleme Derneği, genelev kadınlarıyla müşterilerinin ‘Muta Nikahı’yla birlikte olmaları için Diyanet’e başvurdu. Dernek’in başvurusuna Diyanet’ten yanıt gecikmedi. Mail yoluyla verilen yanıtta ‘Sadece eşinizle cinsel ilişkiye girebilirsiniz’ denildi.
Hayat kadınları Diyanet’e başvurup “muta nikahı” talebinde bulundu, ancak “eşiniz dışındakilerle ilişki haramdır” cevabı aldı.
Hayat kadınlarının sorunlarıyla ilgilenen İnsanca Yaşamı Destekleme Derneği, Diyanet İşleri Başkanlığı’na mail yoluyla başvuruda bulunarak, genelevlerde çalışan kadınların birlikte olduğu erkeklerle “muta nikahı” kıyılması yönünde görüş bildirip fetva vermesini istedi.
Dernek, genelevdeki ilişkilerin dini açıdan “zina” olarak görüldüğünü, bu durumun “muta hikahı” yoluyla aşılabileceğini gerekçe gösterdi ve söz konusu talebin “laikliğe aykırı olmadığını” savundu. Başvuruyu inceleyen Diyanet’ten ise mail yanıtı geldi: Muta inancımızda haramdır. İlahiyatçılar da, muta nikahının Sünnilik’te yasaklandığını Şiilik’te ise kısmi serbest olduğunu savundular.

MUTA NİKAHI NEDİR?

Ücret ya da eşya karşılığında belli bir süre için yapılan nikah.
DİYANET’TEN YANIT: SADECE EŞİNİZ
Akşam’ın haberine göre; başvuruya Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan mail yoluyla yanıt geldi:
“Kuran’da ve diğer temel İslami kaynaklarda kadın olsun erkek olsun her müslümanın, cinsel ihtiyacını karşılamada kendi eşiyle yetinmesi kesin hüküm olarak konulmuş; bu hükümlerle çelişen her türlü uygulama gayri meşru kabul edilmiş, aykırı davranışlar için ağır yaptırımlar getirilmiştir. Belirlenen bir ücret karşılığında, belirli bir müddet bir kadınla nikahlanmaya muta denir. Bir kısım Şiî fakihin dışında, bütün İslam bilginleri muta nikâhının haram olduğunda ittifak etmişlerdir. Muta ve muvakkat (belirli bir zaman için kıyılan) nikah batıldır.”
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayın Kurulu Başkanı İlahiyatçı Prof. Dr. Saim Yeprem ise, hayat kadınlarına yönelik bu başvuru için “Muta, Sünni mezheplerde caiz değil, ama Şia’da sınırlı olarak uygulanıyor.” dedi.
İŞTE BÖYLECE BİR KEZ DAHA ŞİA BELASINI İDRAK ETMEKTEYİZ.
İSMAİLAĞA CEMAATİNİN SİTESİ - HUZURUN ADRESİ
 
Üst Alt