Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

said nursiciler ve Ulvi Hocalar Arasındaki Fark

Bana göre yöne yani ulviye göre

1- Devir ahir zaman mıdır? bilmiyorum Allah Bilir. Ama insanların lafıyla ahir zaman kabul etmem.

2- İkinci fetret devri gelmiş ve yaşanmış mıdır? bilmiyorum Allah Bilir ama insanların lafıyla yaşanmış kabul etmem.

3- Kıyamet Tarihi belli midir? hayır değildir onu yalnız ve yalnız Allah Bilir.

4- Ebcedle gelecek bilinebilir mi? hayır bilinemez, bilinseydi yıldıznamecilerin hepsi doğru olurdu.

5- hırıstiyan ve yahudiden cennetlik var mıdır? Peygamber Efendimizi ve İslamı duyan ve kabul etmeyen , İmanı red eden hiçbirinden yoktur.

6- Edison cennetlik midir?, edison buluş yaptı diye cennetlik olduysa ondan çok daha faydalı bir iş yapan genetiğin mimarı ama sapık evrimin kurucusu darvinde cennetlik olmalıydı kıssas neye göre, onun için Kelimei Şehadet getirmediyse asla cennetlik değildir.

7- La İlahe İllallah'tan Muhammedun Resulullah ayrılabilir mi? hayır asla ayrılamaz

8- tarihsel sürecini tamamlayıpta yürürlükten kaldırılması gereken , bu yüzyılda insanları tarihsel sürecini tamamladığı için hata ve yanlışa düşüren Ayet Var mıdır? Hayır yoktur.

Ve bu böyle gider, eğer ben bu şekildeyim diye bana yazık oluyorsa varsın olsun :)))

Ama yazık olmadığına ve olmayacağına emin olabilirsin

Ama said nursiye ve onlara inananlara göre

1- Devir ahir zaman mıdır? evet çünkü sadi nursi söylemiştir.

2- İkinci fetret devri gelmiş ve yaşanmış mıdır? evet said nursi söylemiştir çünki

3- Kıyamet Tarihi belli midir? evet said nursi söylemiştir çünki

4- Ebcedle gelecek bilinebilir mi? evet said nursi bildiğini ve kendine bu yönde ilham geldini söylemiştir çünki

5- hırıstiyan ve yahudiden cennetlik var mıdır? evet vardır hatta şehit olanları bile vardır said nursi söylemiştir çünki

6- Edison cennetlik midir? evet onların mantığına göre cennetliktir

7- La İlahe İllallah'tan Muhammedun Resulullah ayrılabilir mi? evet ayrılabilir sadece La İlahe İllallah demek yeterlidir ( Bunu hırıstiyanları Müslüman yapmak için verilmiş bir taviz kabul edebilirsiniz. Siz taptığınız üç Allah'ın ikisinden vazgeçin bizde Peygamber Efendimiz'in Varlığını ve Resulluğunu İkrardan vazgeçelim gibi haşa. )

8- tarihsel sürecini tamamlayıpta yürürlükten kaldırılması gereken , bu yüzyılda insanları tarihsel sürecini tamamladığı için hata ve yanlışa düşüren Ayet Var mıdır? evet vardır fetoya göre, Müslümanlara hırıstiyan ve yahudiden dost tutmayın diyen Ayetlerden bir tanesi. O Ayet tarihsel sürecini doldurmuştur, ( Demekki artık gereksizdir, hatta anlamı ile insanları hataya düşürüyordur.)

kardeşim bunları kabul edenlere yazık olmuyor da kabul etmeyenlere mi yazık oluyor. Kardeşim emin misin bunları kabul edenlere yazık olmadığına.

Bence bunları kabul edenlere yazık oluyor.

Adamlar ne demiş tamam ibadetinize devam edin, ama bize düşman olmayın. Peygamber 'inizi fazla önemsemeyin haşa. Bak hırıstiyanlar incil okur said nursiye inananlarda her namazdan sonra risalei nur. Ezan İnerken hırıstişyan ve yahudinin çağrısına benzemesin diye o kadar uğraşılırken bak burda bile benzetme var.

Yok böyle bir saçmalık kardeşim.

Ulvi Hoca

Son düzenleme:
güncel

Üst Alt