Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Sevgili Damat Beye Mektup

F@lsefe

Uzman Onbaşı
evinden çıkarken hanımına allah'a emanet ol diyerek çık.onun gönlünü hoş tut.pencerelerden yolunu gözletme,vakitlice evine gel.dışarıda yediğinden içtiğinden evine de getir.
hanımının kusurlarını başkalarına anlatma.
evini harçlıksız bırakma,onları kimseye muhtaç etme.
iş hayatının sıkıntılarını eve yansıtma.evde sevinç olsun.
düğüne ya da gezmeye gittiğinde mümknse hanımını da götür!
evine geldiğinde selamla ve güler yüzle gir ki,ev halkı senin geldiğine sevinsinevini kuransız,kitapsız ve namazsızbırakma!sabah namazına kalktığın da ev halkını da kaldır k,rahmet ve bereket günboyu sizinle olsun.gayretli ol!ancak tecessüs etme,ayıp ve kusur araştırmaklameşgul olma
insaflı ol;hanımının gücünün yetmeyeceği işleri ondan bekleme. Gerekirse ona yardım et.
kararlarında hanımınla da istişare etmeyi unutma!
beklenmedik anlarda süpriz hediyelerle gönül almasını bil.
dünya evine girmek,dünyaya dalmak olmamalı;ahiretini unutma,din ,vatan ve insanlık için çalışmayı terk etme!
şunu bil ki,az olan helal kazanç,çok olan haram kazançtan hayırlıdır.haram lokma yeme hanımına ve çocuklarına da yedirme.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt