Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Türkiye Türklerindir!

Türkiye Türklerindir!
Fitne, cehalet, ihanet,
gaflet aldı başını gidiyor.
Koca koca profesörler, “Türkçe kelimelerin yüzde 80’i Arapça, Rusça, Yunanca, İngilizce gibi çok farklı dillerden geliyor” diye inciler yumurtluyor. Hani hakaret eden kutsanıyor ya, Türkçenin tarihî gelişimi ve dünya dillerinin köklerinden habersiz, İngilizce dil ve Türkçe beyinle inkâr ateşine devam ediyorlar!
Cumhurbaşkanı Gül’ün, Güroymak’ın eski Kürtçe ismi “Norşin”i kullanmasıyla başladı her şey... Başbakan Erdoğan da “Malazgirt Ermenice bir kelime... Bilecik ismi Bizans döneminden, Bursa
Yunanca’dan, Ankara’nın kökeni Latince’den geliyor. Siz Mustafa Kemal’den daha mı fazla milliyetçisiniz?” der de, gazeteci Sevan Nişanyan “Türkiye”nin Türkçe olmadığını söylemese olur mu?
Hele Milliyet’in meşhur kalemşörü(!), “Kan ve gözyaşının temel nedeni Kürtçenin inkârıdır” demez mi?
Türkiye, “Türklerin kurduğu” bir devlettir. “Ne mutlu Türküm diyene” diyebilenlerin devletidir. Dağında taşında damgası vardır. Sokakta mı bulduk bu toprakları? Özgürlük, insan hakları diye diye bu toprakları size parçalatmazlar, Türkiye Türklerindir!
Bu vatanın her zerresi Türktür, Türkçedir!
Bir ülkede ad vermek bir egemenlik meselesidir.
PKK ve siyasî Kürtçüler dışında “Amed” adını kullanan var mı? Arap hakimiyeti öncesinde adı Süryanice “Amida” iken asırlarca “Diyar-ı Bekir” adıyla anılmış, 1937’de Diyarbakır’a dönüştürülmüştür. Kürtçüler bunu bal gibi
biliyor!
İktidarın, PKK ve Kürtçülerin talebi olan yer isimlerini iadesi pek çok mesele yaratır ve sadece doğu/güneydoğu illeri değil, tüm iller bundan etkilenir...
Türk vatanı Anadolu’da, İzmir yerine Simirna, İstanbul yerine Konstantinopolis, Fethiye yerine Meğri, Orhaneli yerine Atranos, Alsancak yerine Punta, Akçabudak yerine Zengesor denilmesi çok hoşunuza giderdi değil mi?
Türkçe üzerine oynanan oyun, bir yere varacak, hedef bu.
Hürriyete bakın, devletin müsamahasına bakın ki, Diyarbakır’da etnik bölücüler, “Demokratik Özerklik Çalıştayı” yapabiliyor...
Bebek katilinin talimatıyla oluşturulan “Demokratik Toplum Kongresi” adlı ucubenin başını çektiği çalıştaya(!) BDP, meşhur STK’lar, “medya maydonazları” da katılıyor ve çıkan nihai hedef, ‘Demokratik Özerk Kürdistan’! Yani “iki dil”, “ayrı bayrak”, “özel savunma” ve “ayrı ekonomi”!
Anasınıfından üniversiteye kadar ana dilde eğitim özgürlüğü!
Ne güzel! Türkiye Cumhuriyeti’nde kafanıza göre bölücü kongreler yapacaksınız, TBMM Başkanına da “O kim oluyor?” diyeceksiniz!
Sözde DTK Başkanı Ahmet Türk efendi de, ’Çok dilli ve kültürlü yönetim sistemlerine geçen ülkeler barış ve huzuru bulabiliyor’diye inciler saçacak! Tarih Vakfı da işi gücü bırakıp “Ortaöğretim Kürt Dili ve Edebiyatı” ders kitabı hazırlayacak. İsveç’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun mali desteğiyle hem de! Sponsora bakın?
Zaten baskı altındaki masum halk üzerinde silahlı özel güvenlik(!) de ellerinde olduktan sonra varın seyredin memleketin halini!
Hedef üniter devlet, millî devlet, resmî dilimiz Türkçe!
Türkçeyi hallettiler mi, gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Her şeyleri hazır!

Mustafa ÖNDER

Üst Alt